Premiér Fico potvrdil kúpu trojizbového bytu, polovičku z ceny mu vraj zaplatili médiá (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico, premiér a predseda strany Smer
Robert Fico, premiér a predseda strany Smer-SD. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 10. januára, 16:11

Premiér Robert Fico oficiálne potvrdil, že si v Bratislave kúpil trojizbový byt. Ako ďalej povedal pre médiá, byt je súčasťou bytovky, v ktorej býva množstvo mladých rodín s deťmi.

Polovičku ceny bytu pritom podľa Fica zaplatili médiá. „To sú médiá, ktoré mi zaplatili takmer 250-tisíc eur za nepravdy, ktoré o mne šírili,“ povedal Fico s tým, že v tejto súvislosti vyhral viacero súdnych sporov.

Podľa medializovaných informácii kúpil Fico byt od svojho straníckeho kolegu Dušana Muňka. Podľa denníka Sme môže byť jeho cena od 750-tisíc eur vyššie.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Šéf opozičného hnutia Slovensko Igor Matovič v tejto súvislosti v stredu povedal, že Fico kúpil byt od Muňka o 400-tisíc eur lacnejšie, ako ho ten pôvodne zaobstaral.

„Nemyslite si, že Muňko je nejaká charita. Že on mu niečo, čo pôvodne stálo 900-tisíc len tak predá za 500-tisíc,“ skonštatoval Matovič. Ako ďalej uviedol, Fico to Muňkovi splatí iným spôsobom, napríklad zákazkami pre firmu jeho dcéry. „Alebo, Fico to zaplatil z úplatkov, ktoré doteraz bral,“ doplnil Matovič. „Jednoducho zaplatil 500-tisíc oficiálne a 400-tisíc dal niekde bokom,“ dodal.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan MuňkoIgor MatovičRobert Fico
Firmy a inštitúcie Matovičovo hnutie SlovenskoSmer - SSD