Premiér Ódor si zapálením sviečky uctil päť obetí minuloročnej dopravnej nehody na Zochovej (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ľudovít Ódor, tragédia na Zochovej
Predseda vlády Ľudovít Ódor si v pondelok zapálením sviečky uctil obete minuloročnej tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala na autobusovej zastávke Zochova na Staromestskej ulici v Bratislave. Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda vlády Ľudovít Ódor si v pondelok zapálením sviečky uctil obete minuloročnej tragickej dopravnej nehody, ktorá sa stala na autobusovej zastávke Zochova na Staromestskej ulici v Bratislave.

Pri tej príležitosti zdôraznil, že úlohou slovenskej spoločnosti je skončiť s toleranciou alkoholu za volantom. „Na tomto mieste zomreli sny. Sny piatich mladých ľudí, ktorí boli plní sily, začínali štúdium na vysokej škole a tešili sa na svoju budúcnosť. Príčinou smrti mladých ľudí bolo nezodpovedné rozhodnutie šoférovať pod vplyvom alkoholu,“ povedal Ódor a zdôraznil, že takéto správanie je neospravedlniteľné.

V pondelok uplynul rok od tragédie, pri ktorej opitý vodič zabil päť mladých ľudí na autobusovej zastávke. Dušan Dedeček pod vplyvom alkoholu nezvládol riadenie vo vysokej rýchlosti a Broňu Božoňovú, Natáliu Hamrákovú, Richarda Hlavácsa, Sashu Slovíka a Mareka Vojtaššáka pripravil o život. Pietne podujatie zorganizovali študenti Univerzity Komenského, Slovenskej technickej univerzity a Vysokej školy múzických umení.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan DědečekĽudovít Ódor
Firmy a inštitúcie STU Slovenská technická univerzitaUK Univerzita Komenského v Bratislave