Dedeček sa po roku od nehody na Zochovej postaví pred odvolací súd

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Súd, Dušan Dědeček, tragická dopravná nehoda na zastávke Zochova
Obžalovaný Dušan Dědeček pred začatím hlavného pojednávania na Mestskom súde Bratislava I vo veci tragickej dopravnej nehody na zastávke Zochova v Bratislave, pri ktorej zabil päť ľudí. Bratislava, 8. jún 2023. Foto: SITA/Ľudovít Vaniher.
Tento článok pre vás načítala AI.

Dušan Dedeček, ktorý minulý rok na zastávke Mestskej hromadnej dopravy Zochova v Bratislave usmrtil piatich ľudí, sa má v pondelok 9. októbra postaviť pred senát Krajského súdu v Bratislave.

Súd sa bude zaoberať odvolaním prokuratúry voči 15-ročnému trestu, ktorý obžalovanému v júni tohto roku uložil Mestský súd Bratislava I.

Žilinka považoval trest za neprimerane nízky

Podanie odvolania vo veci nariadil generálny prokurátor Maroš Žilinka. Uložený trest totiž považoval za neprimerane nízky, dôsledne nezohľadňujúci spôsob spáchania činu, jeho následky a osobu páchateľa. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, verejné zasadnutie vo veci je vytýčené aj na štvrtok 12. októbra.

Nehoda si vyžiadala päť životov

Za nehodu, ktorá si vyžiadala päť ľudských životov, uložil Mestský súd Bratislava I v júni tohto roku obžalovanému Dušanovi Dedečkovi trest 15 rokov odňatia slobody v zariadení s minimálnym stupňom stráženia.

Uznal ho totiž za vinného z obzvlášť závažného zločinu všeobecného ohrozenia. Súd takisto obžalovanému uložil trest zákazu šoférovania na 10 rokov a ochranný dohľad v dobe troch rokov. Dušan Dedeček už predtým urobil vyhlásenie o svojej vine.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Dušan DědečekMaroš Žilinka