Primátor Veľkého Krtíša Dalibor Surkoš sa už po siedmykrát ujal funkcie

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Dalibor Surkoš
Primátor mesta Veľký Krtíš Dalibor Surkoš. Foto: archívne, SITA/Jakub Julény

BANSKÁ BYSTRICA 27. novembra (WebNoviny.sk) – Slávnostný sľub zložil a už po siedmykrát sa v pondelok 26. novembra na ustanovujúcom zasadnutí Mestského zastupiteľstva vo Veľkom Krtíši ujal funkcie primátor Dalibor Surkoš. Spolu s ním dalo sľub plniť si svoje povinnosti v prospech mesta aj 15 novozvolených poslancov, medzi ktorými je len jedna žena.

Schvaľovanie rozpočtu

V pracovnej časti zasadnutia sa poslanci venovali zriadeniu komisií, ako aj povereniu sobášiacich na nasledovné obdobie. Najbližšie zasadnutie mestského zastupiteľstva je naplánované na december.

Ako agentúru SITA informovala hovorkyňa Veľkého Krtíša Erika Grega, poslanci na ňom budú schvaľovať aj rozpočet pre budúci rok.

Mal len jedného súpera

Surkoš bol prvýkrát zvolený za primátora Veľkého Krtíša v doplňujúcich komunálnych voľbách v roku 1993 ako 32-ročný. Odvtedy je primátorom tohto mesta okrem volebného obdobia 2002 až 2006. V komunálnych voľbách 10. novembra kandidoval za koalíciu strán Smer-SD, Slovenská národná strana a Most- Híd, pričom získal 2 574 hlasov z celkom odovzdaných 3 362 na voľbu starostu.

Po tom, ako sa dvaja kandidáti vzdali, mal len jedného súpera a nakoniec získal 76,56 percenta hlasov. Na voľbách sa v tomto okresnom meste Banskobystrického kraja zúčastnilo 34,98 percenta z 9 824 zapísaných voličov.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať