Prípad vraždy mafiána Niguta je už na súde, obžalovanej dvojici vytýčil termín pojednávania

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Právo, súd
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com

Špecializovaný trestný súd vytýčil na pracovisku v Banskej Bystrici na 8. a 9. decembra hlavné pojednávanie s Radovanom V. a Ladislavom A., ktorí sú stíhaní pre zločin úkladnej vraždy. Obžalobu na dvojicu podal Úrad špeciálnej prokuratúry v septembri tohto roku v súvislosti so smrťou príslušníka východoslovenského podsvetia Róberta Niguta.

Našli sa pozostatky

Jeho pozostatky polícia vykopala 14. júla 2022 pri obci Dolný Chotár v okrese Galanta. Identitu obete potvrdila následne analýza DNA.

Najvyšší súd SR potvrdil v apríli 2018 Nigutovi doživotný trest za členstvo v zločineckej skupine Róberta Okoličányho a viacero vrážd. Už vtedy bol však nezvestný a konalo sa proti nemu ako proti ušlému, pričom hľadaný bol aj Interpolom. Nigut zmizol v roku 2013 po tom, čo sa mu v lokalite Jahodná pri Košiciach nepodarilo na objednávku zavraždiť podnikateľa z Gelnice.

Štyria obvinení

Z vraždy Niguta obvinili pôvodne štyroch ľudí, okrem Radovana V. a Ladislava A. aj Františka D. ml. a Juraja B. Tí podľa medializovaných informácii spolupracujú s orgánmi činnými v trestnom konaní.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Róbert NigutRóbert Okoličány
Firmy a inštitúcie InterpolNS Najvyšší súd SRŠpecializovaný trestný súd SRÚrad špeciálnej prokuratúry