Progresívci nechcú Slovensko Roberta Fica. Máme poslednú šancu tohto roka poraziť Smer, hovorí Šimečka (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Progresívne Slovensko
Reprofoto: FB, www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Progresívne Slovensko (PS) vo štvrtok odštartovalo kampaň do európskych volieb, ktoré budú podľa strany životne dôležité pre budúcnosť Slovenska.

Ako uviedol líder strany Michal Šimečka na tlačovej besede, v týchto voľbách pôjde o to, či si zachováme proeurópske Slovensko, alebo sa z krajiny stane „Slovensko Roberta Fica“ a bude tak pokračovať cesta von z civilizovaného sveta na východ a do izolácie.

Máme poslednú šancu tohto roka poraziť Smer a získať výhru pre demokratický tábor. Fico ponúka Slovensko, ktoré on krok za krokom ťahá preč z Európskej únie, niekam k Putinovi,” zdôraznil Šimečka.

Hlavná téma eurovolieb

Líder eurokandidátky Ľudovít Ódor podčiarkol, že hlavnou témou volieb je, aby ich nevyhrali protieurópske a proruské sily, ktoré nás ťahajú von z únie.

Nemôžeme brať na ľahkú váhu, že niekto nás chce dostať z Európskej únie,“ povedal a poukázal na prípad Veľkej Británie, v ktorej si tiež nevedeli mnohí predstaviť, že by boli mimo EÚ.

Hazardovali tam potom s referendom a všetci vieme, ako to dopadlo,“ dodal.

Proruská propaganda silnie

Proruské sily podľa neho na Slovensku stále silnejú a signálov je zo dňa na deň viac.

Hlásnou trúbou proruskej propragandy sa stali politici a Európa to vidí. Česká vláda sa hanbí vôbec stretnúť so slovenskou vládou, vplyvní nemeckí europoslanci hovoria o pánovi premiérovi ako o hanbe Európy,“ skonštatoval.

Budúcnosť mladej generácie

V kampani chce otvárať aj svoju srdcovú tému – budúce generácie, podporu a udržanie talentov, aby neodchádzali do zahraničia.

V EÚ musíme urobiť viac pre kvalitu života mladých. Vytvoriť viac celoeurópskych programov v oblasti vzdelávania, spoznávania iných krajín alebo atraktivity pre domáci aj zahraničný talent,” povedal.

Venovať sa chce tiež podpore vzdelávania, výskumu a inovácií.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Kto na kandidátke nie je?

PS v rámci kampane pripravuje aj terénne akcie, plánuje ich 62 po celom Slovensku. Lídra kandidátky Ľudovíta Ódora budú môcť ľudia stretnúť napríklad v tzv. Ľudovej krčme, teda v rôznych pohostinských zariadeniach výlučne mimo krajských miest.

Strana zároveň predstavila predvolebný spot strany k eurovoľbám. Šimečka poukázal na to, že na kandidátke Progresívneho Slovenska nie je ani jeden člen poslaneckého klubu PS z parlamentu.

Na rozdiel od iných politických strán sme nedali na kandidátku celé vedenie strany a voliči nemusia byť v neistote, či si naozaj prevezmú mandát. My nehráme tieto hry. Ak dostanú naši kandidáti mandát, budú ho naplno a zodpovedne vykonávať,“ povedal Šimečka.

Na čom záleží Ficovej vláde?

Vláda Roberta Fica podľa neho za šesť mesiacov ukázala, na čom jej skutočne záleží – na beztrestnosti pre svojich ľudí, pomste voči svojim nepriateľom a na funkciách.

Zároveň ukázala, že nevie vládnuť a posúvať Slovensko vpred. V zahraničnej politike strácame kľúčových spojencov, hrozí nám zastavenie Plánu obnovy, požičiavame si čoraz drahšie, nedokážeme znižovať deficit, neznížila ceny potravín a pohonných hmôt, pokračuje exodus zo Slovenska,“ vymenoval Šimečka.

Ako poslednú možnosť pre to, aby Ficova vláda „nemala všetko“, vidí eurovoľby, ktoré budú 8. júna.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ľudovít ÓdorMichal ŠimečkaRobert FicoVladimir Putin
Firmy a inštitúcie Európska úniaProgresívne Slovensko (PS)SMER-SD