Progresívne Slovensko predstavilo kandidátku, ako prvá strana v histórii má polovicu miest zaplnenú ženami (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Progresívne Slovensko
Strana Progresívne Slovensko (PS) predstavila svoju kandidátku. Foto: Progresívne Slovensko, www.facebook.com

Hnutie Progresívne Slovensko (PS) predstavilo kandidátku pre voľby do Národnej rady SR. Ako uviedol predseda hnutia a podpredseda Európskeho parlamentu Michal Šimečka, ktorý kandiduje z prvého miesta, cieľom PS je ponúknuť súdržný, odborný a hodnotovo jasne čitateľný tím na dosiahnutie lepšej budúcnosti Slovenska.

PS zverejnilo svoju kandidátku

Ďalej informoval, že PS ako prvá relevantná strana v histórii Slovenska ponúkla do volieb vyváženú kandidátku, na ktorej polovicu miest zastávajú ženy. „Ženy tvoria polovicu našej populácie, ich talent, odbornosť, pracovitosť a skúsenosti nie sú o nič menšie ako u mužov,“ zdôraznil Šimečka.

Z druhého miesta kandiduje advokátka a kancelárka hnutia Lucia Plaváková a z tretieho miesta podnikateľ a inovátor Michal Truban. Za ním nasleduje environmentalistka a odborníčka na témy mladých Tamara Stohlová, expert na zahraničnú politiku a bezpečnosť Tomáš Valášek, odborníčka na kultúru a kreatívny priemysel Zora Jaurová, podnikateľ a investor Ivan Štefunko, odborníčka na rodinné politiky Simona Petrík, expert na zelené politiky a europoslanec Michal Wiezik, a prvú desiatku uzatvára právnička Irena Bihariová.

Podľa Šimečku je kandidátka regionálne a obsahovo vyvážená. V prvej tridsiatke sú zastúpené tri odborníčky na vzdelávanie, a to Ingrid Kosová, Tina Gažovičová a Viera Kalmárová. Medzi prvými 15 miestami je aj bývalý policajný prezident Jaroslav Spišiak, expert na zdravotníctvo Oskar Dvořák či ekonóm Štefan Kišš.

Plán pre lepšiu budúcnosť

„Povedzme si pravdu, spoločnosť na Slovensku je rozdelená a trpí. Vo vzdelávaní, v zdravotnej starostlivosti, v dostupnosti bývania, v ekonomickej prosperite – tam všade sa hýbeme len veľmi pomaly a zvyšok Európy nám uteká. Politici, ktorí dostali šancu to zmeniť, žiaľ, zlyhali a dôveru premrhali. Frustrácia ľudí je dnes taká veľká, že najväčšou hrozbou pre Slovensko sa opäť stala vláda Roberta Fica s extrémistami,“ vyhlásil Šimečka s tým, že v PS chcú dať šancu inej politike, a to slušnej, odbornej, s víziou orientovanou na budúcnosť.

„Ľuďom chceme ponúknuť plán pre lepšiu budúcnosť Slovenska. Preto sme posledné mesiace neriešili spájania, ani samých seba, ale pracovali na programe,“ zdôraznil predseda PS a dodal, že ich tím je súdržný a ani po voľbách sa nerozpadnú.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ingrid KosováIrena BihariováIvan ŠtefunkoJaroslav SpišiakLucia PlavákováMichal ŠimečkaMichal TrubanMichal WiezikOskar DvořákRobert FicoSimona PetríkŠtefan KiššTamara StohlováTina GažovičováTomáš ValášekViera KalmanováViera KalmárováZora Jaurová
Firmy a inštitúcie Národná rada SRPS Progresívne Slovensko