Progresívne Slovensko vraj rozumie frustrácii Palestínčanov. Podľa exministra Naďa výrokom prestrelili (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jaroslav Naď, rozhovor pre SITA
Rozhovor s exministrom Jaroslavom Naďom pre agentúru SITA. Foto: SITA Webnoviny.

Na nečakaný útok palestínskeho hnutia Hamas na Izrael reagovali aj politici. Medzi nimi aj hnutie Progresívne Slovensko, ktoré statusom spustilo vlnu kritiky.

Viac o téme: Izraelsko-palestínsky konflikt

„Progresívne Slovensko odsudzuje útok Hamasu na Izrael. Niet žiadneho ospravedlnenia pre vystrelenie tisícov rakiet na husto obývané ciele. Rozumieme frustrácii Palestínčanov na okupovaných územiach s prístupom súčasnej vlády k riešeniu ich osudu. Ale ozbrojený útok je najhoršia možná odpoveď. Vyslovujeme úprimnú sústrasť obetiam tohto útoku a vyzývame na okamžité zastavenie násilia,“ napísal podpredseda progresívcov a zároveň expert strany na zahraničnú politiku Tomáš Valášek na facebookovom profile strany.

>>> Celý rozhovor s exministrom Jaroslavom Naďom

Výrok progresívcov o tom, že rozumejú „frustrácii Palestínčanov,“ však pobúril viacerých, ktorí vyjadrili sklamanie nad touto nešťastnou formuláciou. Status Progresívneho Slovenska kritizoval aj exminister obrany Jaroslav Naď, ktorí jednoznačne stojí za Izraelom. „To, čo Hamas predviedol v Izraeli, sú zverstvá: znásilňovanie žien, vyvražďovanie ľudí, odtínanie hláv malým deťom, spálenie ľudí zaživa,“ pripomenul v úvode exminister obrany. Kritické slová Naďa smerom k Progresívnemu Slovensku si pozrite vo videu.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Jaroslav NaďTomáš Valášek
Firmy a inštitúcie PS Progresívne SlovenskoStrana Demokrati