Protesty by mali pokračovať od utorka či stredy, Gröhling hovorí aj o generálnom štrajku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BRATISLAVA: Protestné zhromaždenie PS, SaS a KDH
Účastníci počas protestného zhromaždenia hnutia Progresívne Slovensko (PS), strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) proti návrhu Trestného zákona, ktorý obsahuje aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Bratislava, 1. február 2024. Foto: SITA/Jana Birošová
Tento článok pre vás načítala AI.

Protesty by mali pokračovať do budúceho týždňa približne od utorka či stredy. V týchto dňoch by pravdepodobne malo byť hlasovanie o novele Trestného zákona. Uviedol to Branislav Gröhling (SaS) v rozhovore pre portál Aktuality.sk.

V prípade, že v parlamente schvália promafiánsky balíček, bude to podľa Gröhlinga len ďalším signálom pre ľudí, aby prišli opäť do ulíc a vyjadrili svoju nespokojnosť.

Čaputová bude zrejme vetovať návrh

Gröhling predpokladá, že prezidentka Zuzana Čaputová bude tento návrh vetovať a opäť príde do Národnej rady SR.

„Stále to však neskončí. Aj keby prezidentka vrátila novelu a vládna koalícia by opäť prelomila jej veto, tak tam bude podanie na Ústavný súd, čo môže byť ďalším signálom pre verejnosť prísť do ulíc,“ uviedol Gröhling s tým, že protesty by tak v takejto forme pokračovali ďalej.

Raj pre zločincov a mafiánov

Ako Gröhling naznačil, do úvahy by mohol pripadať aj generálny štrajk. „Na niekoľko minút alebo hodinu by celá spoločnosť vyslala jasný signál cez generálny štrajk. Že toto je niečo, čo sa v demokratickej krajine nemôže diať,“ povedal Gröhling

Dodal, že nespochybňuje zostavene koalíce, a to, že môžu vládnuť a majú mandát na to, aby mohli robiť zmeny. „Ale nie takýmto spôsobom, že tu vytvoria krajinu, čo bude absolútnym rajom pre zločincov a mafiánov,“ uzavrel Gröhling.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Branislav GröhlingZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita