Proti Putinovi bude kandidovať novinárka, ktorá vyzýva na mier na Ukrajine

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Jekaterina Duncovová
Ruská novinárka a kandidátka na prezidentku Ruska Jekaterina Duncovová počas rozhovoru pre agentúru Associated Press v Moskve. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Niekoľko hodín predtým, ako delegáti ruskej vládnucej strany Jednotné Rusko v nedeľu oznámili svoju podporu vodcovi Vladimirovi Putinovi v nadchádzajúcich prezidentských voľbách, skupina 521 podporovateľov na stretnutí v Moskve formálne podporila kandidatúru Jekateriny Duncovovej.

Niekdajšia novinárka a matka troch detí z malého mesta na západe Ruska, ktorá sa venuje opozícii, protestom a ľudskoprávnym otázkam, často vyzýva na mier na Ukrajine a prepustenie uväznených kritikov Kremľa. Bývalá zákonodarkyňa na miestnej úrovni hovorila o „strachu“ z toho, že sa rozhodla kandidovať na prezidentku a obáva sa, že ruské úrady by mohli narušiť stretnutia jej podporovateľov.

Na nedeľňajšom stretnutí priaznivcov Duncovovej nakrátko vypadol elektrický prúd a ochranka v budove spočiatku odmietla niektorých podporovateľov pustiť na miesto, ale inak stretnutie prebiehalo bez prekážok. Ruské prezidentské voľby sa budú konať 17. marca 2024.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Vladimir Putin
Firmy a inštitúcie Jednotné Rusko