Prvé bábätká roka 2024, v Kežmarku aj v Leviciach prišli na svet necelú hodinu po polnoci

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Novorodenec, bábätko, dieťa, dievčatko
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 1. januára, 13:12

Prvým novorodeniatkom v roku 2024 narodeným v žilinskej Fakultnej nemocnici s poliklinikou je malá Lýdia.

Dievčatko v Žiline

O 6:11 ju priviedla na svet mamička Jana zo Žiliny. Informoval o tom hovorca nemocnice Karol Zahatlan.

„Dievčatko sa narodilo sekciou v 39. týždni tehotnosti s mierami 3 135 gramov a 45 centimetrov,“ priblížil prvý tohtoročný pôrod v žilinskej nemocnici Zahatlan.

Prvé dieťa v trebišovskej nemocnici

Chlapec Oliver je prvým dieťaťom, ktoré prišlo na svet v novom roku 2024 v trebišovskej nemocnici. Ako uviedla hovorkyňa spoločnosti Penta hospitals Bibiána Ovečková, chlapec sa narodil mamičke Klaudii o 06:05.

„Váži 3 100 gramov a meria 51 centimetrov. Mamička aj dieťatko sú v poriadku,“ uviedla hovorkyňa.

Necelú hodinu po polnoci v Kežmarku

Prvé novoročné bábätko, ktoré prišlo na svet v nemocnici v Kežmarku, sa narodilo necelú hodinu po polnoci.

Ako informovala hovorkyňa nemocníc Agel Eva Peterová, Tadeáš, s mierami 2 780 gramov a 49 centimetrov, sa narodil 1. januára 2024 o 00:55.

Novoročné bábätko v Leviciach

Prvé novoročné bábätko sa v nemocnici v Leviciach vypýtalo na svet necelú hodinu po polnoci. Ako ďalej informovala hovorkyňa nemocníc Agel Eva Peterová, Mathias s mierami 3 470 gramov a 50 centimetrov sa narodil 1. januára 2024 o 00:52 po spontánnom pôrode, ktorý prebehol bez komplikácii.

„Mamička aj chlapček sú v poriadku a v dobrom zdraví. Rodičia tak dostali ten najkrajší dar v podobe prírastku do rodiny a nezabudnuteľných emócií,“ uviedla hovorkyňa.

Dievčatko v Rimavskej Sobote

Dievčatko Lara Alexandra je prvým dieťaťom, ktoré prišlo na svet v novom roku v rimavskosobotskej nemocnici. Ako ďalej uviedla hovorkyňa spoločnosti Penta hospitals Bibiána Ovečková, dieťatko sa narodilo mamičke Alexandre z Hodejova o 07:54.

„Váži 3 070 gramov a meria 49 centimetrov. Mamička aj dieťatko sú v poriadku,“ doplnila hovorkyňa.

 O 6 ráno v Spišskej Novej Vsi

Chlapec Marek je prvým dieťaťom, ktoré prišlo na svet v novom roku v spišskonovoveskej nemocnici. Ako informovala hovorkyňa spoločnosti Penta hospitals Bibiána Ovečková, chlapec sa narodil 24-ročnej mamičke Daniele z Markušoviec o 06:00.

„Váži 3 100 gramov a meria 47 centimetrov. Mamička aj dieťatko sú v poriadku,“ uviedla hovorkyňa.

Univerzitná nemocnica Bratislava

Prvé bábätko, ktoré sa narodilo v Univerzitnej nemocnici Bratislava, prišlo na svet v Nemocnici akademika Ladislava Dérera na Kramároch o 00:55. Informovalo tom hovorkyňa nemocnice Eva Kliská s tým, že ide o chlapca, ktorý sa volá Erik.

„Váži 3 350 gramov a meria 49 centimetrov,“ uviedla hovorkyňa.

Chlapček v michalovskej nemocnici

Chlapec Samuel je prvým dieťaťom, ktoré prišlo na svet v novom roku v michalovskej nemocnici. Ako informovala hovorkyňa Penta hospitals Bibiána Ovečková, narodil sa mamičke z Pavloviec nad Uhom o 07:52.

„Váži 2 390 gramov a meria 47 centimetrov,“ povedala Ovečková.

Prvé dievčatko v nemocnici Bory

Dievčatko Romana je prvým dieťaťom, ktoré prišlo na svet v novom roku v bratislavskej nemocnici Bory. Ako ďalej informovala hovorkyňa Penta hospitals Bibiána Ovečková, narodila sa mamičke o 03:07.

„Váži 3 950 gramov a meria 52 centimetrov. Mamička aj dieťatko sú v poriadku,“ uviedla hovorkyňa.

Dve dievčatká v Košiciach

Prvým dieťaťom narodeným v roku 2024 v Košiciach je Andrejka, ktorá sa narodila o 2:43. Informovala o tom hovorkyňa Univerzitnej nemocnice L. Pasteura v Košiciach Monika Krišková.

„Vypýtala sa na svet o čosi skôr, ako predčasniatko bola z nášho Neonatologického oddelenia preložená na Oddelenie neonatologickej intenzívnej medicíny Detskej fakultnej nemocnice v Košiciach,“ uviedla Krišková.

Doplnila, že krátko po Andrei sa v pôrodnici na Rastislavovej 43 narodila malá Lana, ktorej rodina žije v obci neďaleko Košíc.

„Dievčatko s 3 380 gramami a 49 centimetrami prišlo na svet o 3:10 Nového roka, dievčatko aj mamička sú v poriadku,“ dodala Krišková.

Prvá Prešovčanka

Prvou Prešovčankou a zároveň prvým dieťaťom roka 2024 vo Fakultnej nemocnici s poliklinikou J. A. Reimana v Prešova sa stala Eliška. Zdravotníci gynekologicko-pôrodníckeho oddelenia prvému tohtoročnému dieťaťu pomohli na svet o 4:08.

Ako informovala PR manažérka prešovskej nemocnice Martina Pavliková, prvé dieťa tohto roka prišlo na svet sekciou. Malá Eliška váži 3 280 gramov a meria 51 centimetrov. Spolu s mamkou Michaelou sú po pôrode v poriadku.

„Je to nádherný pocit a najkrajšia chvíľa v živote ženy priviesť na svet zdravé a krásne bábätko. Už teraz nám robí veľkú radosť,“ vyznala sa šťastná mamička.

Novorodenec v Rooseveltovej nemocnici

Prvým Banskobystričanom narodeným v novom roku je Mateo. Ako informovala hovorkyňa banskobystrického primátora Zdenka Marhefková, novorodenec sa narodil v Rooseveltovej nemocnici o 6:03 s mierami 3 550 gramov a 52 centimetrov.

„Primátor Ján Nosko bol predpoludním osobne zablahoželať mamičke – prvorodičke,“ uviedla hovorkyňa.

Malý Popradčan

Prvým bábätkom, ktoré sa v roku 2024 narodilo v popradskej nemocnici, je chlapček Radovan. Informovala o tom hovorkyňa nemocnice Martina Pavlíková.

„Malý Popradčan sa narodil o 04:04 s hmotnosťou 3 780 gramov a dĺžkou 52 centimetrov,“ uviedla hovorkyňa.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eva KliskáEva PeterováJán NoskoKarol ZahatlanMartina PavlikováZdenka Marhefková
Firmy a inštitúcie AGELFakultná nemocnica F D RooseveltaFakultná nemocnica ŽilinaNemocnica BoryPentaUniverzitná nemocnica Bratislava