Rozdelené volebné preferencie rodákov v prezidentskom dueli. Korčok zvíťazil v Banskej Bystrici, Pellegrini v Banskobystrickom kraji

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
VOĽBY: Volebná noc Ivana Korčoka
Občiansky kandidát na prezidenta SR Ivan Korčok (uprostred) ďakuje občanom počas volebnej noci občianskeho kandidáta na prezidenta SR Ivana Korčoka v Starej tržnici v rámci 2. kola prezidentských volieb 2024. Bratislava, 7. apríl 2024. Foto: archívne, SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Prezidentský duel rodákov z Banskej Bystrice vyhral v sobotných voľbách v tomto krajskom meste Ivan Korčok so ziskom 52,94 %, kým Peter Pellegrini získal 47,05 % voličských hlasov. V meste pod Urpínom sa na prvom mieste umiestnil Korčok aj v prvom kole volieb 23. marca.

Viac o téme: Prezidentské voľby na Slovensku 2024

>>> Online (minúta po minúte) z priebehu 2. kola a volebnej noci

V Banskobystrickom okrese vyhral Korčok aj v niektorých obciach, ako napríklad v Donovaloch, kde získal až 67,25 % pravdepodobne vďaka tomu, že tu volilo viac turistov ako domácich voličov.

>>> Kompletné výsledky 2. kola prezidentských volieb

V Banskobystrickom kraji zvíťazil Pellegrini so ziskom 61,01 % hlasov. V 12 okresných mestách Banskobystrického kraja okrem krajského vyhral Pellegrini, aj napriek tomu, že v prvom kole volieb 23. marca v niektorých z nich dominoval Korčok.

V prvom kole tento kandidát viedol okrem Banskej Bystrice aj v Banskej Štiavnici, vo Zvolene a v Lučenci. Výhru z prvého kola však už v nich vo finále neobhájil.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ivan KorčokPeter Pellegrini