Ruská Čiernomorská flotila má podľa britského ministerstva obrany logistické problémy s riadenými strelami

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kalibr, raketa
Ruská raketa Kalibr vystrelená z mora. Foto: archívne, Russian Defense Ministry Press Service photo/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Logistické problémy ruskej Čiernomorskej flotily v Novorossijsku ovplyvňujú jej schopnosť zasiahnuť Ukrajinu riadenými strelami. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na britské ministerstvo obrany.

Podľa analytikov ruská Čiernomorská flotila už tradične posiela riadené strely do Sevastopoľa na okupovanom Kryme. Keďže toto mesto je čoraz viac ohrozené ukrajinskými útokmi, Rusko pravdepodobne považuje Novorossijsk za najlepšiu alternatívnu lokalitu na preloženie.

Prerušili útoky riadenými strelami

Presun a opätovná príprava rakiet si však bude vyžadovať nové procesy dodávania, skladovania, riadenia a nakladania, tvrdia predstavitelia britských spravodajských služieb.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Britské ministerstvo obrany tiež pripomenulo, že ukrajinská armáda 13. novembra oznámila, že Rusko prerušilo útoky riadenými strelami pre logistické problémy v Novorossijsku.

Rusko si nahromadilo zásoby

„Rusko sa pravdepodobne pokúsi urýchliť prekonanie týchto problémov, aby mohli byť riadené strely zaradené do zimnej kampane zameranej na útoky voči Ukrajine,“ uvádza rozviedka.

Britské ministerstvo obrany už skôr poznamenalo, že Rusko nahromadilo pred nadchádzajúcou zimou značné zásoby riadených striel a zároveň vytvára bojový priestor pred potenciálnou zimnou kampaňou voči energetickej infraštruktúre Ukrajiny.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať