Ruské sily podľa blogerov obsadili priemyselnú zónu v Avdijivke, geolokačné zábery ISW to však nepotvrdili

Vojna na Ukrajine, Avdijivka
Ukrajinský vojak v meste Avdijivka. Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Ruská armáda oznámila, že postúpila severozápadne a juhovýchodne od mesta Avdijivka v Doneckej oblasti na východe Ukrajiny. Geolokačné zábery zverejnené v nedeľu ukázali, že ruské jednotky mierne postúpili severozápadne od obce Krasnohorivka, ktorá leží sedem kilometrov severozápadne od Avdijivky.

Zábery ukázali aj ruské obrnené vozidlá útočiace na ukrajinské pozície v severnej časti priemyselnej zóny na juhovýchodnom okraji Avdijivky. Ako informuje web Ukrajinská pravda, uviedol to v najnovšej správe o vývoji vojny na Ukrajine americký Inštitút pre štúdium vojny (ISW).

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Väčšina ruských vojenských blogerov tvrdí, že ruské sily v nedeľu obsadili celú priemyselnú zónu v Avdijivke, ale ISW nevidel žiadne vizuálne potvrdenie takýchto vyhlásení. Ruské jednotky v nedeľu pokračovali aj v útočnej operácii na línii miest Kupiansk-Svatove-Kreminna na severovýchode Ukrajiny a dosiahli tam potvrdený postup.

Ukrajinský generálny štáb informoval, že ukrajinská armáda v nedeľu pokračovala v útočných operáciách južne od mesta Bachmut v Doneckej oblasti, pričom Rusom spôsobila straty na životoch a technike.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Firmy a inštitúcie Inštitút pre štúdium vojny