Rusko údajne spustilo falošné voľby na okupovaných územiach, nie sú slobodné ani férové

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vojna na Ukrajine, ruskí vojaci, Cherson
Ruskí vojaci sa rozprávajú so ženami v okupovanom ukrajinskom meste Cherson. Foto: ilustračné, SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

V rámci takzvaných „volieb“, ktoré Rusko plánuje oficiálne uskutočniť na okupovaných územiach Ukrajiny 8. až 10. septembra, sa údajne už začalo hlasovať v meste Mariupoľ a v okupovaných častiach Záporožskej oblasti.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

V utorok to uviedlo britské ministerstvo obrany v najnovšej spravodajskej správe o vývoji vojny na Ukrajine. Tieto falošné voľby však podľa správy nie sú ani slobodné ani férové, keďže kandidáti pochádzajú výlučne zo strán odsúhlasených Moskvou. Informuje o tom web Kyiv Independent.

Podľa ukrajinského Národného centra odporu ruské okupačné úrady významne nadhodnotili počet registrovaných voličov, hovorí britský rezort obrany. Dodáva pritom, že podľa prieskumov Kremľa v týchto takzvaných voľbách na ukrajinských okupovaných územiach získa 80 percent hlasov strana ruského vodcu Vladimira Putina Jednotné Rusko.

Putin v závere septembra minulého roka na ceremónii v Kremli oznámil anexiu ukrajinskej Záporožskej, Doneckej, Luhanskej a Chersonskej oblasti, pripomína britské ministerstvo obrany.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Vladimir Putin
Firmy a inštitúcie Britské ministerstvo obranyJednotné RuskoNárodné centrum odporu