Aj Kolíková a Viskupič. SaS predstavila nominantov do parlamentných výborov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
SaS, Sulík
Strana SaS predstavila svojich nominantov do výborov Národnej rady SR. Reprofoto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Predseda poslaneckého klubu strany Sloboda a Solidarita (SaS) Branislav Gröhling predstavil v stredu na tlačovej besede nominantov strany do jednotlivých parlamentných výborov.

Kolíková, Viskupič aj Dostál

Za predsedníčku Osobitného kontrolného výboru NR SR na kontrolu činnosti SIS je nominovaná Mária Kolíková.

Za podpredsedu Ústavnoprávneho výboru NR SR nominovali Ondreja Dostála, ktorý je súčasne nominovaný na funkciu podpredsedu Výboru NR SR pre nezlučiteľnosť funkcií. Za podpredsedu Výboru NR SR pre financie a rozpočet bude kandidovať Marián Viskupič a za podpredsedníčku Výboru NR SR pre európske záležitosti Vladimíra Marcinková.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Členovia SaS budú vo viacerých výboroch

Gröhling informoval aj o tom, v akých výboroch plánujú pôsobiť členovia SaS, pričom on bude pôsobiť v školskom výbore.

Richard Sulík ako exminister hospodárstva bude v hospodárskom výbore, Alojz Hlina v pôdohospodárskom výbore, Vladimír Ledecký bude vo výbore pre sociálne veci a pre výbore pre verejnú správu a regionálny rozvoj,“ informoval Gröhling a pokračoval, že Tomáš Szalay a Janka Bittó Cigániková budú v zdravotníckom výbore, pričom Szalay aj vo výbore pre kultúru a médiá.

Vladimíra Marcinková bude pôsobiť vo Výbore NR SR pre ľudské práva a národnostné menšiny, Juraj Krúpa bude v zahraničnom výbore a tiež vo Výbore NR SR pre obranu a bezpečnosť, a má v pláne pôsobiť aj v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti Vojenského spravodajstva.

Mária Kolíková bude vo Výbore NR SR na preskúmavanie rozhodnutí NBÚ a Marián Viskupič bude v Osobitnom kontrolnom výbore NR SR na kontrolu činnosti NBÚ.

Pripravení venovať sa opozičnej práci

„Sme najlepšie pripravení robiť kvalitnú opozičnú prácu. Našou prácou bude aktívne spolupracovať s opozičnými stranami nielen pri predkladaní návrhov zákonov, ale aj pri spoločnom postupe vo výboroch a počas rokovania NR SR. Už v minulosti sme dokázali aj z opozície presadiť dobré návrhy pre Slovensko a v tomto budeme pokračovať,“ uzavrel Gröhling s tým, že pri korupčnej minulosti Smeru a SNS sa budú koalícii pozerať na prsty a budú kontrolovať každý detail.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alojz HlinaBranislav GröhlingJana Bittó CigánikováJuraj KrúpaMária KolíkováMarián ViskupičOndrej DostálRichard SulíkTomáš SzalayVladimír LedeckýVladimíra Marcinková
Firmy a inštitúcie SaS Sloboda a Solidarita