Šéf banky Credit Suisse rezignoval pre porušenie karantény

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Switzerland Credit Suisse
Expredseda predstavenstva švajčiarskej banky Credit Suisse António Horta-Osório. Foto: SITA/AP

Predseda predstavenstva švajčiarskej banky Credit Suisse António Horta-Osório rezignoval na svoj post po internom prešetrovaní, ktoré údajne ukázalo, že porušil pravidlá o karanténe, ktorých cieľom je bojovať proti pandémii ochorenia COVID-19.

Rezignoval v záujme banky

„Je mi ľúto, že niekoľko mojich osobných krokov spôsobilo ťažkosti banke a poškodilo moju schopnosť zastupovať banku interne aj externe,“ uviedol Horta-Osório vo vyhlásení. „Preto som presvedčený, že moja rezignácia je v záujme banky a jej akcionárov,“ dodal. Funkcie šéfa Credit Suisse sa ujal len pred ôsmimi mesiacmi.

Predsedom predstavenstva banky sa stane Axel Lehmann, bývalý manažér konkurenčnej švajčiarskej banky UBS, ktorý sa členom predstavenstva Credit Suisse stal v októbri. Peňažný ústav Credit Suisse uviedol, že Lehman „nahradí Antónia Hortu-Osória, ktorý rezignoval po vyšetrovaní objednanom predstavenstvom“. Ďalšie detaily banka neuviedla.

Vyšetrovanie Osóriovi „zlomilo väz“

Švajčiarske médiá v pondelok pripomenuli, že Horta-Osório, ktorý bol v minulosti generálnym riaditeľom britskej Lloyds Banking Group, neporušil iba pravidlá o karanténe, v decembri cestoval do Británie a počas leta na tenisový turnaj vo Wimbledone.

Internetový spravodajský portál finews.com, ktorý citoval dva zdroje oboznámené so situáciou, koncom decembra informoval, že Hortu-Osória prešetrovali pre údajné porušenie karantény.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe António Horta-Osório