Šéf smerákov Fico si zrejme našiel nové bývanie, podľa Pellegriniho už v Bonaparte nebýva

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Robert Fico, komplex Bonaparte
Zľava: Predseda strany Smer-SD Robert Fico a bytový komplex Bonaparte, ktorý súvisí s odsúdeným podnikateľom Bašternákom. Foto: SITA - koláž WBN

Premiér Peter Pellegrini v utorok novinárom povedal, že podľa jeho informácií už šéf Smeru Robert Fico nebýva v byte v komplexe Bonaparte, ktorý patril Ladislavovi Bašternákovi, ktorého odsúdili za daňové úniky.

Fico ešte v júli uviedol, že nechce byť s témou jeho bývania od septembra konfrontovaný. „Hľadám si bývanie, ja si to chcem v lete vyriešiť. Už nechcem byť od septembra konfrontovaný s touto témou. Robím na tom veľmi intenzívne,“ povedal vtedy tlačovej besede.

Šéf smerákov si byt v Bonaparte od Bašternáka prenajímal. Pred komplexom sa viackrát konali protesty, ktoré organizovala opozícia. Na protestoch vyzývali politici aj široká verejnosť Fica, aby sa vysťahoval z bytu daňového podvodníka.

Bašternákovi v marci potvrdil Krajský súd v Bratislave päťročný nepodmienečný trest. Zároveň rozhodol aj o prepadnutí jeho majetku. Podnikateľa uznali vinným z trestného činu neodvedenia dane a poistného.

Bašternák ešte pred rozsudkom previedol všetky nehnuteľnosti na manželku a ďalšie spriaznené osoby. V osobnom vlastníctve mu zostal iba byt v komplexe Bonaparte, ktorý obýval bývalý premiér. Súd na zostatkový majetok podnikateľa v máji vyhlásil konkurz.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Ladislav BašternákRobert Fico