Sim karty zrejme zaniknú. Apple a Samsung už kartičky fyzicky používať neplánuje

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
samsung,apple, sim karty

Podľa správy vo Financial Times, vedúci mobilný trh Samsung a Apple sú vo vyspelých rokovania s GSMA – mobilné združenie telekomunikačného priemyslu. Samsung a Apple totiž plánujú v budúcnosti prijať Electronic SIM (e-SIM) technológie. Takýto krok by výrazne otriasol vzťahom medzi zákazníkmi a prevádzkovateľmi sietí. 

Technológia E-SIM umožňuje zariadeniu prácu na akejkoľvek nosnej sieti bez nutnosti fyzickej SIM karty. To umožní spotrebiteľom prepínať medzi sieťami  a nájsť lepšie riešenie, bez toho aby museli meniť fyzickú SIM kartu.

pink-791315_640

GSMA je zrejme blízko k uverejneniu dohody o štandarde pre implementáciu e-SIM v smartphonoch. Štandardne smeruje k spoločnej architektúre, ktorá by mala vyžehliť všetky technické detaily. Prevádzkovatelia siete – AT & T, Deutsche Telekom, Telefónica, Vodafone sa vyjadrili, že s niečím podobným v budúcnosti počítajú. Firma Apple sa už skôr pokúšala realizovať svoju vlastnú predstavu e-SIM, no nepresvedčila svojou „novinkou“ prevádzkovateľov sietí. Tak to skúšajú opäť.

esim_story (1)

Funkcie e-SIM  sú podobné SIM tech, ktoré používa Apple v iPad Air 2, kde si môžeš prepínať dátové nosiče a zároveň zachovať existujúce iPad. Používanie e-SIM tiež odstráni sloty SIM v telefónoch a vytvorí trochu viac priestoru v zariadeniach pre ďalšie komponenty.

Predstava, že by si nemusel meniť jednu SIM kartu s druhou do telefónu, do ktorého sa ani nemusí zmestiť, je celkom lákavá. Tak nech sa im to čím skôr podarí. Už teraz sa nevieme dočkať, aký bude výsledok!  :-)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie AppleSamsung