Šíriteľ poplašnej správy o sťahovaní Rómov sa ospravedlnil

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Lunik IX
Obyvatelia Luníka IX Foto: SITA/Ivan Fleischer

NITRA 20. februára (WEBNOVINY) – Mladý muž, ktorý šíril na sociálnych sieťach poplašnú správu o prisťahovaní Rómov z Luníka IX na Ladislavov dvor pri Leviciach, sa ospravedlnil.

Primátorovi Štefanovi Mišákovi poslal e-mail, v ktorom ho zároveň požiadal, aby nepodával v tejto veci trestné oznámenie. Reagoval tým na vyhlásenie na internetovej stránke mesta z utorka, podľa ktorého primátor informácie dementuje a zvažuje podanie trestného oznámenia na neznámeho páchateľa za šírenie poplašnej správy.

„Neznámy páchateľ si vymyslel fámu o prisťahovaní tisícky Rómov na Ladislavov dvor. Podľa dotyčného páchateľa tam údajne mesto pripravuje pre nových prisťahovalcov zavedenie elektriny,“ uviedol Mišák vo vyhlásení.

Anonym v e-maile primátorovi píše, že informácia o prisťahovaní neprispôsobivých občanov sa šírila po Leviciach už pred založením stránky venovanej tejto téme na sociálnej sieti.

„Stránka na sociálnej sieti je už zrušená a konto nenávratne vymazané. Rád by som sa vám ospravedlnil za nepríjemnosti, ktoré táto stránka spôsobila. Nešlo o zastrašovanie občanov Levíc, to v žiadnom prípade,“ skonštatoval anonym.

Na svoju obhajobu povedal, že sa bojí Rómov. „Pravdu povediac ma táto informácia vystrašila k smrti. Som mladý a Rómov sa neskutočne bojím. Bolo to skratové konanie, za ktoré sa hanbím a ospravedlňujem,“ kajá sa pisateľ e-mailu. Levická radnica verí, že sa podobné prípady už nebudú opakovať.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať