Škriniar sa už nevie dočkať zápasu proti Portugalsku a priblížil, aké je čeliť na ihrisku Ronaldovi

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Milan Škriniar
Foto: archívne, SITA/AP

Kapitán slovenskej futbalovej reprezentácie Milan Škriniar sa už nevie dočkať piatkového stretnutia proti Portugalčanom na bratislavskom Tehelnom poli v rámci J-skupiny kvalifikácie o postup na budúcoročné majstrovstvá Európy v Nemecku. Spomedzi slovenských hráčov má najväčšie skúsenosti zo zápasov proti najväčšej portugalskej hviezde Cristianovi Ronaldovi.

„Hrať proti nemu je ťažké. Je to neskutočný strelec, ani neviem, koľko gólov dal… Musíte byť ostražitý, pretože dokáže dať gól hlavou, ľavačkou, pravačkou, všetkým možným… Ťažko sa proti nemu hrá, veľmi ťažko sa bráni, ale verím, že spoločnými silami a tímovo ho zastavíme. Ale nielen jeho, pretože Portugalsko nie je len o ňom, ale aj o ďalších hráčoch,“ vyhlásil Škriniar vo videu na webe Slovenského futbalového zväzu (SFZ).

Sme na dobrej ceste

Hráč francúzskeho Paríža Saint-Germain si myslí, že slovenský tím je na dobrej ceste. Dôkazom toho je podľa neho i množstvo fanúšikov, ktorí sa okrem duelu proti výberu Portugalska chystajú aj v pondelok na duel proti mužstvu Lichtenštajnska.

„Máme dobré výsledky. Myslím si, že výkony v niektorých zápasoch boli lepšie, v iných horšie, ale sme druhí v skupine, čo je skvelé. To bol aj náš cieľ, aby ľudia opäť prišli na štadióny a aby ich bavil futbal, ktorým sa Slovensko chce prezentovať,“ podotkol 28-ročný rodák zo Žiaru nad Hronom.

Viacerí silní súperi

Škriniarov „parťák“ zo stopérskej dvojice Denis Vavro sa domnieva, že v dueli proti Portugalčanom bude najdôležitejšie udržať nulu v kolónke inkasovaných gólov. Hráč dánskeho klubu FC Kodaň, ktorý sa v ostatnom čase zviditeľnil aj na druhej strane ihriska, obdivuje viacero portugalských hráčov.

„Myslím si, že Bernardo Silva na krídle je neskutočný. Takisto Rafael Leao. Netreba sa sústrediť iba na Cristiana Ronalda. Majú výbornú aj lavičku,“ skonštatoval Vavro.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Bernardo SilvaCristiano RonaldoDenis VavroMilan ŠkriniarRafael Leao
Firmy a inštitúcie FC KodaňParíž Saint-GermainSFZ Slovenský futbalový zväz