Slováci sa snažia dostať cez zatvorené hraničné priechody, karanténa však platí aj pre nich

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Polícia, hranice
Vodiči obchádzajú zatvorené hranice aj po poľných cestách. Foto: www.facebook.com

Polícia vyzýva občanov, aby sa nepokúšali prekračovať hraničné priechody, ktoré sú uzavreté. Informovala o tom v tlačovej správe, ktorú zaslala hovorkyňa Prezídia Policajného zboru (PZ) Denisa Bárdyová.

Ako dodala, napriek tomu, že niektoré menšie hraničné priechody boli zatvorené, policajti evidujú nerešpektovanie dopravných značení a snahu obísť prekážky aj napriek zákazu. Polícia upozorňuje, že monitoruje aj uzavreté hraničné priechody.

Využívajú poľné cesty

Prípady pokusov o prekročenie policajti zaznamenali na hranici s Poľskou republikou a Českou republikou. Na slovensko-poľskom uzavretom priechode Suchá Hora sa napríklad ľudia pokúšali obchádzať priechod terénnymi autami po poľných cestách.

Viac o téme: Koronavírus

Na kontrolu opatrení na hraniciach s Rakúskom, Českom, Maďarskom a Poľskom je denne nasadzovaných do služby 289 príslušníkov PZ, ktorí kontrolujú celkovo 85 cestných aj železničných priechodov a vstupov na územie Slovenska.

Karanténa pre všetkých

Polícia pripomína, že povinnosť registrácie na webe ehranica a následnej izolácie majú všetky osoby, ktoré prekročili hranicu a nepatria do niektorej z výnimiek, akou sú napríklad pendleri.

Ak by aj osoba nebola pri vstupe kontrolovaná policajnou hliadku alebo ak úmyselne obíde kontrolovaný vstup na územie SR, stále jej platí povinnosť registrácie, izolácie a oznámenie príchodu zo zahraničia lekárovi. V prípade následného preukázania porušenia týchto povinností jej môže byť uložená pokuta do výšky 1 659 eur.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Denisa Bárdyová
Firmy a inštitúcie Policajný zbor SR