Slováci si počas ME 2024 rozložia hlavný stan v Mainzi, pred Eurom odohrajú štyri oficiálne prípravné zápasy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Slovenská futbalová reprezentácia do 21 rokov
Foto: ilustračné, Foto: www.facebook.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Slovenská futbalová reprezentácia bude počas tohtoročných majstrovstiev Európy v Nemecku „doma“ v meste Mainz.

Slováci v základnej E-skupine absolvujú dve stretnutia vo Frankfurte nad Mohanom a jedno v Düsseldorfe.

Komplikovaný proces

„Miestnych poradcov sme nemali, rozhodli sme sa podľa našich skúsenosti a stanovených preferencii,“ vysvetlila riaditeľka medzinárodného a organizačného úseku SFZ Lenka Gazdíková, ktorá voľbu miesta pre reprezentačné mužstvo absolvovala.

Priznala tiež, že proces voľby kempu bol pomerne komplikovaný.UEFA vytvorila katalóg, do ktorého bolo zahrnutých 56 možností, každá spájala hotel a tréningovú plochu. V priebehu celého roka 2023 sme s technickým vedúcim ‚áčka‘ Jakubom Kojnokom navštívili tie tri regióny Nemecka, do ktorých bolo rozdelených desať hostiteľských miest. V každom regióne sme si vybrali štyri miesta, určili si ich poradie podľa našich kritérií. Niektoré hotely boli v centre mesta, iné v tichšom prostredí. Jedny väčšie, s vyše 200 izbami, ale aj také s kapacitou akurát pre jeden tím. Po decembrovom žrebe UEFA vytvorila rebríček zariadení podľa preferencii tímov v jednotlivých regiónoch, Mainz bol jedným z našich favoritov a vzhľadom na výsledok žrebu logisticky ideálne riešenie,“ prezradila.

Dvanásť minút od tréningových ihrísk

Miestny hotel Hyatt Regency bude bázou pre tím SR počas celého Euro. Do Mainzu pricestujú Slováci približne päť dní pred prvým zápasom.

„Personál má skúsenosti s futbalovými tímami, najmä z bundesligy. Hotel je vybavený všetkým, čo potrebujeme, kvalitou a zázemím je podobný tomu, čo preferujeme počas kvalifikačných stretnutí pri cestách do zahraničia. Celý areál je situovaný na promenáde Rýna v príjemnom prostredí. V hoteli máme k dispozícii wellness centrum s bazénom, solídne vybavenú posilňovňu a dostatočné potrebné konferenčné priestory,“ ozrejmila Gazdíková dôvody výberu tohto komplexu.

„Vzdialenosť na tréningové ihriská je autobusom dvanásť minút, na letisko do Frankfurtu 25 minút, štadión Frankfurt Arena je 35 minút a do Düsseldorf Areny je to dve a pol hodiny,“ doplnila.

Program tímu

Známy je už aj program tímu SR.

„V marci odohráme dva prípravné zápasy, 23. 3. doma s Rakúskom. So súperom na 26.3., hrať budeme na jeho pôde, sme kratučko pred spoločným oficiálnym zverejnením všetkých formalít. Koncom mája plánujeme tréningový kemp doma aj v zahraničí, počas ktorého odohráme jedno prípravné stretnutie. Pred odletom do Nemecka máme v pláne ešte jeden zápas v domácom prostredí,“ dodala Gazdíková podľa futbalsfz.sk.

Slováci začnú turnaj 17. júna vo Frankfurte duelom proti Belgičanom, o štyri dni neskôr v Düsseldorfe nastúpia proti tímu z play-off (Bosna a Hercegovina, Ukrajina, Izrael alebo Island) a o ďalších päť dní neskôr si opäť vo Frankfurte zmerajú sily s Rumunmi.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Slovenská futbalová reprezentáciaUEFA Európska futbalová únia