Soltész: Blížime sa k okamihu, keď pred policajným prezídiom nebudú horieť sviečky, ale fakle

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Kucia vrazda novinara_premiera arpad soltesz.jpg
Arpád Soltés. Foto: Diana Michaličová
Tento článok pre vás načítala AI.

Novinár Arpád Soltész v reakcii na vyjadrenia niektorých politikov k zásahu NAKA na sociálnej sieti uviedol, že sa „blížime k okamihu, keď pred policajným prezídiom nebudú horieť sviečky, ale fakle“. Na vysvetlenie dodal, že je to v podstate preto, „lebo sme pustili do politiky psychopatov“, a tí vraj urobili z trestného procesu nástroj politiky.

Podľa Fica ide o policajný prevrat

Predseda strany Smer-SD Robert Fico ráno v statuse na sociálnej sieti uviedol, že sa začal pokus o policajný prevrat. Tento prevrat by mal mať podľa Fica plnú podporu špeciálneho prokurátora Daniela Lipšica, premiéra a ministra vnútra v demisii Ľudovíta Ódora, a tiež prezidentky Zuzany Čaputovej.

Fico je toho názoru, že cieľom prevratu by malo byť získanie plnej kontroly nad Slovenskou informačnou službou (SIS), Národným bezpečnostným úradom (NBÚ) a rovnako aj likvidácia vyšetrovateľov a dôkazov, ktoré sú k dispozícii proti skupine vyšetrovateľov Národnej kriminálnej agentúry (NAKA), tzv. čurillovcov.

Politický puč a ovplyvňovanie volieb

K situácii sa už vyjadril aj nezaradený poslanec Tomáš Taraba, podľa ktorého prebieha na Slovensku „zúfalý“ politický puč hnutia Progresívne Slovensko. Dodal tiež, že predseda úradníckej vlády Ľudovít Ódor a prezidentka Zuzana Čaputová koordinujú akcie Národnej kriminálnej agentúry, ktorá sa snažila zatknúť vyšetrovateľov „manipulácií v trestných konaniach počas núdzového stavu“. 

Strana Hlas-SD zas v stanovisku uviedla, že zatýkanie najvyšších predstaviteľov bezpečnostných zložiek šesť týždňov pred parlamentnými voľbami je absolútne neprípustným spôsobom ovplyvňovania rozhodnutia voličov. Policajné ovplyvňovanie parlamentných volieb treba podľa nich rozhodne odmietnuť a odsúdiť.

NAKA zasahovala v dome riaditeľa SIS Michala Aláča a zadržala tiež niekoľko členov tímu Oblúk, ktorý vyšetroval údajnú trestnú činnosť členov NAKA spojených s vyšetrovateľmi okolo Jána Čurillu. Trestná činnosť sa týkala možnej manipulácie konaní.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal AláčRober FicoTomáš Taraba
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokraciaNAKA Národná kriminálna agentúraNBÚ Národný bezpečnostný úradSIS Slovenská informačná službaSmer - SSD