Spišiaci sa po viac ako dekáde vracajú do Tipos extraligy, vo finále rozdrvili favorizovanú Žilinu (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
HK Spišská Nová Ves
Hokejisti Spišskej Novej Vsi sa stali víťazmi Slovenskej hokejovej ligy. Reprofoto: www.youtube.com
  • aktualizované 17. apríla 2021, 14:00

Najvyššia slovenská hokejová súťaž bude mať v sezóne 2021/2022 staronového účastníka. Právo štartu v extralige si totiž vybojovali hokejisti Spišskej Novej Vsi, ktorí sa stali víťazmi Slovenskej hokejovej ligy.

Vo finále play-off si poradili s hráčmi Žiliny, keď sériu vyhrali 4:1 na zápasy. Zverenci trénera Miroslava Mosnára spečatili postup na ľade súpera triumfom 4:3 po samostatných nájazdoch, v dvanástej sérii rozhodol v prospech Spišiakov odchovanec klubu Róbert Džugan.

„Hral som svoje prvé mužské play-off a hneď som ho aj vyhral. Ani vo sne by som to takto nepredstavoval. Je to niečo neuveriteľné. Už pred sezónou sme si dali jasné ciele, počas nej sa postupne dopĺňala skladačka tímu. Chceli sme minimálne finále. Čo sa povedalo, to sa aj slnilo. Boli sme skromní, snažili sme sa veriť vo svoje schopnosti i tomu, že dokážeme splniť naše ciele. Napokon sme to dali a zvládli sme to,“ povedal Džugan podľa oficiálneho webu Slovenského zväzu ľadového hokeja (SZĽH).

V Tipos extralige po viac ako dekáde

Spišiaci si právo štartu v najvyššej domácej hokejovej súťaži vybojovali po viac ako dekáde. Naposledy v nej hrali v sezóne 2009/2010. V extralige absolvovali dovedna osem ročníkov, väčšinu z nich ešte v predchádzajúcom miléniu. Päťkrát sa v najvyššej súťaži umiestnili medzi oktetom najlepších, ich maximom sú siedme priečky z ročníkov 1993/1994 a 1996/1997.

Spišská Nová Ves obsadila v základnej časti SHL až tretiu priečku, keď za suverénnou Žilinou zaostala o 25 bodov. Druhá pozícia patrila Martinu. Na ceste za postupom Spišiaci v play-off vyradili Levice (4:0 na zápasy), Martin (4:2) a napokon aj Žilinu (4:1). Tím spod Dubňa pred finálovou prehrou v play-off vyradil Považskú Bystricu (4:0) aj Dubnicu nad Váhom (4:0).

„Žilinu sme zdolali najmä vďaka srdcu, bojovnosti a tímovosti,“ zhodnotil podľa webu HockeySlovakia.sk útočník a hrajúci manažér Spišskej Novej Vsi Richard Rapáč.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Spišiaci vyhrali zaslúžene

Už po štvrtom finálovom súboji na ľade Spišskej Novej Vsi, v ktorom domáci Spišiaci získali prvý postupový „mečbal“, skúsený kormidelník Žilinčanov Dušan Gregor kritizoval nasadenie svojich zverencov.

„Na strane súpera bola väčšia vôľa a väčšie srdiečko. Nám chýbalo potrebné odhodlanie a takto sa vo finále nehrá. Spišiaci vyhrali jednoznačne zaslúžene. Nám chýbalo práve to srdiečko, ktoré do toho domáci vložili. Náš tím ukázal počas sezóny veľkú kvalitu a vo finálovej sérii mi to chýba,“ komentoval Gegor.

Sklamaný po piatkovej prehre poznamenal: „Celé finále i play-off nebolo z našej strany také, ako bola základná časť. Zodpovednosť zväzovala chlapcom ruky, akoby ich tlak príliš zviazal. Opäť sa ukázalo, že play-off je iná súťaž ako dlhodobá sezóna. Veľmi ma to mrzí, že sme neuspeli.“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Miroslav Mosnár
Firmy a inštitúcie HK Spišská Nová VesSZĽH Slovenský zväz ľadového hokeja