Šťastné divadelné! Najkrajšie Vianoce sú v SND

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Snd_vianocne produkty_foto juraj zilincar_vsetko spolu.jpg
Foto: Juraj Žilinčár

Vianoce v Slovenskom národnom divadle sa tento rok nesú v duchu hesla Venujte darček, ktorý prináša radosť. SND tým chce svojim divákom pripomenúť, že pod stromčekom nemusia byť iba materiálne veci. Darčekové poukážky alebo vstupenky na predstavenia SND sa tento rok dajú zakúpiť aj na bratislavských vianočných trhoch.

SND na vianočných trhoch

Slovenské národné divadlo je tento rok prvýkrát súčasťou bratislavských vianočných trhov. Stánok SND sa nachádza na Hlavnom vianočnom trhu v bloku B oproti japonskej ambasáde.

Návštevníci si v ňom môžu zakúpiť vstupenky na predstavenia Činohry, Opery a Baletu SND, darčekové poukážky, Študentský pas SND, ale aj dizajnové darčekové predmety divadla, ako sú tričká, mikiny, hrnčeky, magnetky či plátenné tašky s obľúbeným motívom vianočného Luskáčika, či detský divadelný pas.

Hlavný vianočný trh sa v Bratislave koná na Hlavnom námestí od 23. novembra. Stánok SND bude otvorený denne od 10.00 do 20.00 h do 23. decembra.

Snd stanok na vianocnych trhoch_foto_snd.jpg
Foto: SND

Pop-up predajňa Prospero v SND

Vianočnú atmosféru pri návšteve SND divákom od 1. decembra spríjemní okrem sviatočnej výzdoby aj vôňa vianočných nápojov. SND v tomto predvianočnom čase opäť otvorí svoj outdoorový stánok pred divadlom, ktorý návštevníkom ponúkne vianočný punč v alkoholickej aj nealkoholickej verzii a varené víno.

Vo foyeri divadla bude od 1. decembra pre návštevníkov pripravená aj pop-up predajňa Prospero s divadelnými darčekmi. SND ju prevádzkuje v spolupráci s Divadelným ústavom a okrem darčekových poukážok do SND, študentského či detského pasu a obľúbených darčekových predmetov ponúkne návštevníkom možnosť zakúpiť si knihy o divadle a umení z vydavateľstva Divadelného ústavu.

Otvorenie pop-up predajne Prospero sa uskutoční v piatok 1. decembra o 18:.30 h vo foyeri divadla. Predajňa bude otvorená do konca divadelnej sezóny každý deň, keď sa v SND hrá predstavenie, hodinu pred predstavením až do zatvorenia divadla. Platba v Prospere je možná iba platobnou kartou.

Snd_vianocne produkty_foto juraj zilincar_hrncek a ceruzky.jpg
Foto: Juraj Žilinčár

Darčekové poukážky do SND

Darčeková poukážka do Slovenského národného divadla je skvelým tipom na darček pre všetkých, ktorí chcú svojich blízkych obdarovať výnimočným zážitkom, a v neposlednom rade aj pre všetkých, ktorí budú zháňať originálny darček v poslednej chvíli.

Vianočné darčekové poukážky do Slovenského národného divadla sa dajú zakúpiť osobne v pokladnici SND, v stánku SND na vianočných trhoch, v pop-up predajni Prospero vo foyeri divadla alebo aj online. Kupujúci si môže vybrať z poukážok v hodnote 20, 35 a 50 eur.

Platnosť darčekovej poukážky je do konca roku 2024. Pri nákupe online dostanete zakúpenú poukážku obratom emailom v elektronickej podobe, ktorú si môžete pohodlne vytlačiť doma.

Obdarovaný si svoju darčekovú poukážku môže vymeniť za vstupenku/vstupenky na ľubovoľné predstavenie v repertoári SND osobne priamo v pokladnici alebo online na webe SND tak, že pri nákupe vstupeniek v online košíku do políčka „Uplatniť kupón“ vypíše jedinečný kód darčekovej poukážky.

Darcekove poukazky do snd_foto_waldemar_svabensky.jpg
Foto: Waldemar_Švábenský

Študentský pas SND

Špeciálny divadelný darček môže pod stromčekom potešiť aj študentov. Pre nich SND ponúka Študentský pas SND – predplatenú vstupenku za výhodnú cenu na celú divadelnú sezónu. Študentský pas SND sa dá zakúpiť pre každého študenta, ktorý svoje štúdium vie doložiť ISIC kartou alebo iným žiackym či študentským preukazom. Vstupenka je viazaná na meno, je neprenosná a dá sa zakúpiť počas celej sezóny.

Študenti so Študentským pasom SND môžu navštíviť ľubovoľné predstavenie SND bez viazania sa na konkrétny termín a sedadlo. Pas platí na nepredané miesta na všetky predstavenia Slovenského národného divadla vrátane premiér. Držitelia Študentského pasu SND však miesta v sále nemajú garantované, dostanú iba miesta, ktoré tesne pred začiatkom predstavenia nie sú predané.

Študentský pas SND sa dá zakúpiť online (na úvodnej webovej stránke divadla sa k nákupu dostanete cez záložku „DAROVAŤ“, kde nájdete aj podrobné informácie) alebo v osobne v pokladnici SND, v stánku SND na vianočných trhoch a v pop-up predajni Prospero vo foyeri divadla

Ak ho kupujúci chce venovať ako prekvapenie pod stromček, potrebuje pri nákupe vedieť len meno študenta a školu, ktorú navštevuje. Pri kúpe nie je potrebné preukázať sa študentským preukazom. Ten budú držitelia Študentského pasu SND potrebovať až pri vstupe do sály. Cena Študentského pasu SND na celú sezónu je 40 EUR.

Snd_stastne divadelne_fb_post_1200x1470_4_5.jpg
Foto: Juraj Žilinčár

Čarovná divadelná krabička a detský divadelný pas

Najlepší tip na vianočný darček pre každého malého diváka, ktorý túži objavovať divadelný svet, je Čarovná divadelná krabička. Záujemcovia si ju môžu zakúpiť v pokladnici SND, v stánku na vianočných trhoch aj v pop-up predajni Prospero.

Hlavnou súčasťou krabičky je brožúrka s detským divadelným pasom. Pre všetkých malých divákov bude osobným sprievodcom, ktorý ich krok za krokom prevedie čarovným svetom divadla. Najprv ich zoznámi s umeleckými súbormi a priblíži aj prehľad všetkých inscenácií opery, baletu aj činohry, ktoré sú vhodné nielen pre detského diváka, ale i pre celú rodinu.

Pri každej z nich čakajú na deti aj zaujímavé a tvorivé úlohy. Vypĺňať ich budú môcť ceruzkou s milým divadelným dizajnom, ktorá je súčasťou každej krabičky. Rodičia sa v brožúrke dozvedia informácie o dĺžke aj náročnosti predstavenia, ktoré im pomôžu pri výbere ďalšej vhodnej inscenácie pre svojich malých divadelníkov.

Súčasťou balíčka je aj kartová hra Čierny Peter. Obsahuje 33 ilustrovaných kariet, ktoré zobrazujú hlavných hrdinov každého predstavenia. Ich autorkou je mladá talentovaná výtvarníčka Hedviga Gutierrez.

A arovna divadelna krabiaka_foto_juraj ailinaar.jpg
Foto: Juraj Žilinčár

Informačný servis

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Slovenské národné divadloSND Slovenské národné divadlo