Štátni tajomníci sa opäť zmenili, vláda odvolala Holého a odchádzajú aj ďalší

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Švec
Štátny tajomník ministerstva hospodárstva Peter Švec. Foto: www.facebook.com

Vláda na rokovaní v stredu odvolala z funkcie štátneho tajomníka bývalého podpredsedu vlády Štefana Holého (Sme rodina) Petra Sekáča k 25. máju. Za štátnu tajomníčku podpredsedníčky vlády Lívie Vašákovej zároveň vymenovala Editu Pfundtner od 26. mája.

Pfundtner bola doteraz štátnou tajomníčkou na ministerstve spravodlivosti od novembra 2022, kabinet ju už z tohto postu odvolal. Personálnu výmenu navrhla vláde Vašáková.

Vo svojej funkcii končí aj štátny tajomník Ministerstva hospodárstva SR Peter Gerhart. V stredu o tom rozhodla vláda. Svoj post opustí k 31. máju tohto roka. Gerhart prišiel na rezort hospodárstva spolu s bývalým ministrom Karlom Hirmanom v októbri minulého roka. Dovtedy zastával viaceré pozície v Jadrovej a vyraďovacej spoločnosti, a.s. Po jeho odchode na ministerstve ostáva ako štátny tajomník ešte Peter Švec.

Kabinet na svojom stredajšom rokovaní odvolal z funkcie tiež vedúceho Úradu vlády SR Júliusa Jakaba. Funkciu opustí k 30. máju. Na poste vedúceho úradu vlády ho nahradí Michal Luciak, a to od 31. mája. Jakab bol odvolaný na základe vzájomnej dohody s predsedom vlády Ľudovítom Ódorom.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Edita PfundtnerJúlius JakabKarel HirmanLívia VašákováĽudovít ÓdorMichal LuciakPeter ŠvecŠtefan Holý
Firmy a inštitúcie Jadrová a vyraďovacia spoločnosť (JAVYS)