Strana Za ľudí nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze k dohode medzi SR a USA

Veronika Remišová
Podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. Foto: SITA/Branislav Bibel

Vládna strana Za ľudí nepodporí otvorenie mimoriadnej schôdze parlamentu, na ktorej chce opozícia diskutovať o možnosti vyhlásenia referenda o obrannej zmluve medzi Slovenskom a Spojenými štátmi americkými. Informovala o tom vicepremiérka a predsedníčka strany Veronika Remišová.

„Robert Fico je ukážkový pokrytec, kúpi od Američanov stíhačky za dve miliardy eur a rokuje s nimi o zmluve o dvoch skladoch na letisku, no keď nová vláda návrh obrannej zmluvy sprísni v prospech Slovenska, ide proti tomu organizovať referendum. Robertovi Ficovi sa nedá veriť ani nos medzi očami, v opozícii robí presný opak toho, čo presadzoval vo vláde. Nejde mu o ľudí na Slovensku, ani o záujmy Slovenska, vidí iba seba,“ zdôvodnila Remišová.

Mimoriadna schôdza o obrannej dohode medzi Slovenskom a USA sa začína dnes (v utorok 18. januára, pozn. redakcie) o 13:00. O zvolenie schôdze požiadali opoziční poslanci zo strany Smer – sociálna demokracia (Smer-SD) a nezaradení poslanci okolo Tomáša Tarabu. Očakáva sa, že koalícia program schôdze nepodporí.

Ďalšie k téme

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Tomas-tarabaVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie NR SR Národná rada Slovenskej republikyZa ľudí