Matovič zmenil názor po jednom telefonáte o "bojovníkoch", kauzu vytrhnutia demisie z rúk vidí inak ako prezidentka (video+foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Igor Matovič, Eduard Heger
Igor Matovič a Eduard Heger na tlačovej konferencii po páde vlády. Reprofoto: www.facebook.com
  • aktualizované 15. decembra 20:01

Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) bol ochotný podať demisiu a odniesol ju aj prezidentke SR Zuzane Čaputovej do Prezidentského paláca, následne si to však rozmyslel. Uviedol to ešte pred hlasovaním o nedôvere vláde šéf strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

Gesto, ktoré charakterizuje vládu

Sulík povedal, že bol ešte pred hlasovaním zavolaný do traktu predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina), kde sa stretol s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO). Tam mu oznámili, že Matovič išiel odovzdať demisiu do Prezidentského paláca. „Potom ju ale vytrhol z rúk zamestnanca prezidentskej kancelárie,“ povedal Sulík. Doplnil, že toto len charakterizuje súčasnú vládu, preto SaS podporí jej odvolanie.

Sulíkove slová o Matovičovej demisii potvrdil aj hovorca prezidentky SR Martin Strižinec, ktorý uviedol, že Matovič prišiel podať svoju demisiu do Kancelárie prezidenta SR (KP SR). Pred zamestnancami prezidentskej kancelárie ju podpísal, avšak potom si to rozmyslel a podpísaný dokument vytrhol vedúcemu KP SR Metodovi Špačekovi z rúk. Demisia ministra financií tak do KP SR doručená nebola.

Metod Špaček opísal, ako prišiel minister financií (ne)podať demisiu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

O všetkom rozhodol jeden telefonát

Matovič však trvá na tom, že svoju podpísanú demisiu v Prezidentskom paláci nevytrhol z rúk vedúcemu prezidentskej kancelárie Metodovi Špačekovi, ale jednoducho si ju zobral späť. Ako následne povedal na štvrtkovej tlačovej konferencii, demisiu bol ochotný podať, ak by strana Sloboda a Solidarita (SaS) podržala vládu.

V Prezidentskom paláci však dostal SMS od premiéra Eduarda Hegera, že šéf SaS Richard Sulík nevie garantovať, ako sa pri hlasovaní zachovajú. „Podal som svoju demisiu a požiadal som o kópiu,“ povedal Matovič s tým že následne telefonoval s človekom, ktorého si veľmi váži. Nespresnil však o koho ide. „Ten mi povedal, že bojovníci sa pred mafiou neskláňajú,“ vyhlásil minister financií.

Keď mu následne kancelár prezidentky podával kópiu demisie, vzal si aj originál. „Podával mi jednu, ja som si zobral aj druhú,“ priblížil Matovič. Dodal, že ho mrzí, keď Prezidentský palác hovorí o vytrhnutí.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Igor MatovičMartin StrižinecRichard SulíkZuzana Čaputová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita