Hlasovanie rozhodlo o osude Hegera, poslanci vyslovili vláde nedôveru a za jej pád bolo 78 poslancov (online)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
NR SR: Rokovanie 78. schôdze
Zľava v popredí: Minister spravodlivosti Viliam Karas, minister financií SR a podpredseda vlády SR Igor Matovič, podpredsedníčka vlády Slovenskej republiky a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie SR Veronika Remišová, premiér SR Eduard Heger, podpredseda vlády SR pre legislatívu a strategické plánovanie Štefan Holý, minister práce, sociálnych vecí a rodiny Milan Krajniak a minister školstva, vedy, výskumu a športu SR Ján Horecký pred hlasovaním o návrhu skupiny poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery vláde SR. Bratislava 15. december 2022. Foto: SITA/Diana Černáková

Vo štvrtok sa v parlamente rozhodlo o osude vlády premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO). Za pád vlády hlasovalo 78 poslancov, proti ich bolo 20 a zdržali sa dvaja a nehlasovali dvaja.

NR SR: Rokovanie 78. schôdze
Výsledky z hlasovania o návrhu skupiny poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery vláde SR. Bratislava 15. december 2022. Foto: SITA/Diana Černáková.

Hlasovanie sa vo štvrtok dvakrát posunulo pre zasadnutie poslaneckého grémia. Prvýkrát o to požiadal predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš a potom šéf parlamentu Boris Kollár (Sme rodina), takže nakoniec sa hlasovalo tesne pred pol siedmou.

Hlasovaniu v parlamente sa snažil zabrániť minister financií Igor Matovič (OĽaNO), ktorý ponúkol ponúkol svoju demisiu, ak strana Sloboda a Solidarita (SaS) stiahne návrh na odvolanie vlády a podporí návrh štátneho rozpočtu na budúci rokSulíkovci však popoludní oznámili, že odmietajú hrať akékoľvek hry a koniec vlády považuje za nevyhnutný.

Návrh na vyslovenie nedôvery vláde podali dvadsiati poslanci za stranu Sloboda a Solidarita a desiati poslanci Hlasu – sociálna demokracia. Návrh odôvodnili tým, že vláda ohrozuje základy ústavnosti a dôvery v demokratický režim. „Vláda SR zlyháva v manažovaní vážnych kríz, ohrozuje tým obyvateľov, výsledkom čoho je stupňovanie napätia v spoločnosti, zvyšujúca sa nedôvera v inštitúcie a v systém ako taký, čo priamo ohrozuje našu demokraciu,“ píše sa v návrhu.

Poslanci mali rozhodnúť už v utorok, ale prešiel návrh predsedu poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michala Šipoša, aby sa odložilo o dva dni.

Už utorok ukázal, že pád vlády by mohol byť realitou, keďže hlasovať „za“ plánovali aj poslanci z koalície Ján Krošlák, Martin Borguľa a tiež nezaradená poslankyňa Slavěna Vorobelová (Kotlebovci – Ľudová strana Naše Slovensko).

Situáciu zamotávali aj rôzne ultimáta poslancov a koalícia nakoniec prišla aj o poslanca Patricka Linharta, ktorý požadoval, aby ministerstvo pôdohospodárstva okamžite dostalo financie na dokončenie Potravinového semaforu.

Online (minúta po minúte)

  • Odvolávanie Hegerovej vlády v parlamente a reakcie na pád vlády

23:00 Online textový prenos (minúta po minúte) sme ukončili. Aktuálne informácie v súvislosti s pádom menšinovej vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) vám prinesieme aj v piatok 16. decembra. Prezidentka Zuzana Čaputová o 13:30 odvolá vládu a zároveň ju v zmysle Ústavy SR dočasne poverí vykonávaním funkcie v obmedzenom rozsahu.

22:20 Všetko mohlo byť inak a znovu bol v hlavnej úlohe šéf OĽaNO a minister financií Igor Matovič.

OĽANO: Vyslovenie nedôvery vláde SR
Podpredseda vlády a minister financií Igor Matovič počas tlačovej konferencie hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) po vyslovení nedôvery vláde SR v Národnej rade SR. Bratislava 15. december 2022 Foto: SITA/Diana Černáková.

21:58 Vláda Eduarda Hegera (OĽaNO) už dávno prišla o dôveru svojich voličov a dnes oficiálne stratila aj dôveru parlamentu. V tlačovej správe to uviedol predseda republikovej rady Aliancie László Sólymos. „Výsledok hlasovania o vyslovení nedôvery vláde ukončil dva a pol ročné nedôstojné vládnutie a od septembra trvajúci koaličný chaos,“ dodal Sólymos s tým, že Aliancia vyzýva lídrov koaličných a opozičných parlamentných strán, aby v čo najkratšom možnom termíne spolu s prezidentkou krajiny našli najoptimálnejšie a najrýchlejšie riešenie pre vypísanie predčasných volieb. Predseda republikovej rady Aliancie uviedol, že Slovensko v tejto situácii nepotrebuje vinníkov, ale riešenie.

21:47 Je potrebná dohoda na predčasných voľbách, tvrdí predseda hnutia Progresívne Slovensko (PS) Michal Šimečka. Hnutie bude podľa neho súčinné pri všetkých potrebných krokoch, ktoré povedú k novému rozdaniu kariet a zvoleniu si nových zástupcov a zástupkýň v parlamente. Uviedol to vo svojom stanovisku k vysloveniu nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽaNO). „Smutný deň pre slovenskú demokraciu. Všetci sme verili, že voľby v roku 2020 prinesú zmenu. Dnešný deň bol však vyvrcholením a v niečom aj symbolom zmarených nádejí,“ píše sa v stanovisku. Šimečka dodal, že je potrebné vrátiť občanom Slovenska nádej, že politika sa dá robiť aj inak.

21:39 Keďže sa „tarabovcom“ predčasné voľby nepodarilo vyrokovať, zahlasovali nezaradení poslanci Tomáš Taraba spolu s Filipom Kuffom a Štefanom Kuffom za pád vlády.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

21:25 Prezidentka Zuzana Čaputová v piatok o 13:30 odvolá vládu Eduarda Hegera. Ako informoval hovorca prezidentky Martin Strižinec, zároveň ju v zmysle Ústavy SR dočasne poverí vykonávaním funkcie v obmedzenom rozsahu. O ďalšom postupe bude prezidentka informovať v piatok, dodal Strižinec.

21:10 Vyjadrenie premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO) a predsedu parlamentu Borisa Kollára (Sme rodina) po stretnutí s prezidentkou Zuzanou Čaputovou.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

20:58 Poslanec Juraj Šeliga (Za ľudí) na sociálnej sieti Facebook napísal, že do poslednej chvíle bojoval za pokračovanie Hegerovej vlády.

20:44 Vedúci prezidentskej kancelárie Metod Špaček opísal, ako prišiel minister financií (ne)podať demisiu.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

20:38 Vyzývame prezidentku a parlamentné strany na čo najrýchlejšie rokovanie o ďalšom postupe, ktorý ukončí chaos spôsobený štvrtkovým hlasovaním. V reakcii na vyslovenie nedôvery vláde to uviedlo Kresťanskodemokratické hnutie (KDH). KDH uistilo, že je pripravené pomôcť Slovensku za každých okolností a zabojovať o dôveru voličov v prípade predčasných volieb.

20:28 Kto hlasoval za pád Hegerovej vlády a kto bol proti? Zdržali sa Čepček a Tabák

20:19 Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) trvá na tom, že svoju podpísanú demisiu v Prezidentskom paláci nevytrhol z rúk vedúcemu prezidentskej kancelárie Metodovi Špačekovi, ale jednoducho si ju zobral späť. Ako povedal na dnešnej tlačovej konferencii, demisiu bol ochotný podať, ak by strana Sloboda a Solidarita (SaS) podržala vládu.

20:15 Stretnutie troch ústavných činiteľov v Prezidentskom paláci.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

20:12 Predseda strany Smer-SD Robert Fico požiadal prezidentku Zuzanu Čaputovú, aby nenaťahovala čas a nedávala veľký priestor vláde, ktorá už bola odvolaná.

19:59 Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) uviedol, že predčasné voľby by znamenali návrat Roberta Fica, čo nechcú, preto momentálne predčasné voľby nepodporujú.

19:49 Hlasovanie o nedôvere vláde dokázalo, že vláda nevisela na hlasoch fašistov a extrémistov. V reakcii na vyslovenie nedôvery vláde to povedal predseda vlády Eduard Heger (OĽaNO). „Mrzí ma, že strana Sloboda a Solidarita potrebovala na to, aby sa o tom presvedčila pád demokratickej, protikorupčnej a reformnej vlády,“ povedal premiér. Dodal, že jeho vláda bude do poslednej minúty pomáhať ľuďom.

19:42 Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) uviedol, že rozhodne preferuje predčasné voľby.

19:37 Slovensko a jeho obyvatelia dostali pádom vlády Eduarda Hegera (OĽaNO) najkrajší vianočný darček. V reakcii na vyslovenie nedôvery vláde to povedal predseda strany Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) Peter Pellegrini.

Ako ďalej uviedol, súčasná vláda bola totiž neschopná, amatérska a babrácka. „Táto vláda a jej predstavitelia nevedia ani len elegantne padnúť,“ skonštatoval Pellegrini. Zároveň zdôraznil, že Hlas-SD sa po odvolaní Hegerovej vlády nebude zúčastňovať na žiadnej „novej, pofidérnej 76-ke“.

19:35 Toto Richardovi Sulíkovi história nezabudne. V kritickej situácii pre celú krajinu opäť nezvládol svoje ego a rozbil tretiu demokratickú vládu. Na svojej sociálnej sieti to uviedlo hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) v súvislosti s vyjadrením nedôvery vláde.

„Zrejme si neuvedomil, že poslúžil ako užitočný idiot bande mafiánov a zlodejov, ktorí len čakali, kým sa neovládne, a využili ho, aby zničili protikorupčnú, demokratickú a prozápadnú vládu Eduarda Hegera,“ uviedlo hnutie OĽaNO s tým, že mafia zase raz využila SaS.

19:28 NAŽIVO: Reakcia Igora Matoviča a hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) na vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽaNO)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

19:13 Prezidentka Zuzana Čaputová sa vo večerných hodinách stretne s premiérom Eduardom Hegerom a predsedom Národnej rady SR Borisom Kollárom. Stretnutie sa uskutoční už v najbližších minútach. Informoval o tom hovorca prezidentky SR Martin Strižinec.

19:04 Vláde bola vyslovená nedôvera aj vďaka hlasom koaličných poslancov. Na sociálnej sieti to napísal poslanec Branislav Gröhling (SaS). Nasledovať podľa neho bude dovládnutie v demisii alebo úradnícka vláda. „Došli sme do bodu, keď vláde neveria ani jej vlastní poslanci,“ skonštatoval poslanec. Zároveň uviedol, že to, že opozícia žiada odchod vlády, je štandardné. „Deje sa to vždy. Ešte nikdy ale nežiadali odchod vlády jej vlastní koaliční poslanci. Toto dosiahla až vláda Eduarda Hegera a Igora Matoviča,“ vyhlásil Gröhling.

18:59 NAŽIVO: Reakcia Petra Pellegriniho a strany Hlas-SD na vyslovenie nedôvery vláde Eduarda Hegera (OĽaNO).

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

18:48 NAŽIVO: Reakcia Richarda Sulíka a strany Sloboda a Solidarita (SaS) na vyslovenie nedôvery vlády Eduarda Hegera (OĽaNO)

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

18:38 Pád vlády automaticky neznamená predčasné voľby, bude fungovať v demisii s obmedzenými právomocami.

18:36 Po hlasovaní predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) oznámil, že spoločne s premiérom Eduardom Hegerom (OĽaNO) idú za prezidentkou

18:30 Za pád vlády hlasovalo 78 poslancov, proti ich bolo 20 a zdržali sa dvaja a nehlasovali dvaja.

NR SR: Rokovanie 78. schôdze
Výsledky z hlasovania o návrhu skupiny poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery vláde SR. Bratislava 15. december 2022. Foto: SITA/Diana Černáková.

18:26 Predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík v pléne hovorí, že minister financií Igor Matovič (OĽaNO) bol u prezidentky Zuzany Čaputovej podať demisiu, ale vraj si to rozmyslel a mal ju vytrhnúť pracovníkovi prezidentského úradu z rúk.

18:25 Poslanci hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pred hlasovaním opustili rokovaciu sálu.

18:24 Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš pred hlasovaním vyzval všetkých demokratických poslancov, ktorým záleží na budúcnosti Slovenska, aby nepovalili tretiu demokratickú vládu a nedovolili mafii návrat k moci. Zároveň dodal, že „poslanecký klub OĽaNO sa nebude zúčastňovať rituálnej popravy vlády, ktorá nekradne, pomáha a rieši reálne problémy ľudí“.

18:05 Poslanecké grémium stále zasadá, po prvej „prestávke“ v pléne však k Borisovi Kollárovi (Sme rodina) prišli na kus reči premiér Eduard Heger (OĽaNO), predseda strany Sloboda a Solidarita (SaS) Richard Sulík či predsedníčka poslaneckého klubu SaS Anna Zemanová. Aj keď to po piatej vyzeralo na pád vlády, možno ešte príde k ďalšiemu obratu.

17:39 Ani po dvadsaťminútovej prestávke sa zatiaľ nehlasovalo, tentokrát zvolal poslanecké grémium predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina). Ako „utrúsil“ , na radu poslanca Jána Podmanického (Smer-SD).

NR SR: Rokovanie 78. schôdze
Premiér Eduard Heger pred hlasovaním o návrhu skupiny poslancov Národnej rady SR na vyslovenie nedôvery vláde SR. Bratislava 15. december 2022 Foto: SITA/Diana Černáková.

17:24 Už sa vo štvrtok po piatej hlasovalo a neprešiel procedurálny návrh Miloša Svrčeka a Petry Hajšelovej z poslaneckého klubu Sme rodina na umožnenie skrátenia volebného obdobia. Za návrh hlasovalo 74 poslancov, 76 bolo proti, nikto sa nezdržal, prítomní boli všetci poslanci.

17:15 Predseda parlamentu Boris Kollár (Sme rodina) povedal, že určite nepovolí ďalšie presunutie hlasovania.

17:13 Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš uspel s návrhom na 20-minútovú prestávku na poradu poslaneckých klubov.

17:07 Naživo: Hlasovanie o nedôvere vláde v parlamente

17:03 Strana strana Sloboda a Solidarita (SaS) podľa ministerky Veroniky Remišovej (Za ľudí) odmietnutím ponuky Igora Matoviča (OĽaNO) poslala Slovensko do neistoty. „Odchádzam do parlamentu, kde sa v najbližších minútach rozhodne o charaktere a budúcnosti štátu,“ napísala na sociálnej sieti Facebook.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

16:49 S poslancami Martinom Borguľom a Jánom Krošlákom, ktorí v utorok avizovali odchod z klubu Sme rodina a hlasovanie za pád vlády, nemá strana Hlas – sociálna demokracia (Hlas-SD) žiadne dohody. Povedal to poslanec Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) v relácii týždenníka Plus 7 dní Karty na stôl.

„Po tom všetkom, čo nám pán Krošlák rozprával už niekoľko týždňov, ako v klube Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) pôsobí sektársky Igor Matovič, ako ovplyvňuje a vydiera svojich poslancov, tak sa vôbec nečudujem, že je pripravený takúto vládu povaliť. My s ním nemáme žiadne dohody, vôbec sa nebavíme o tom, kto bude u nás na kandidátke, ale ľudsky s pánom Krošlákom nemáme žiadny problém,“ povedal Šutaj Eštok.

Poslanec Miloš Svrček z klubu Sme rodina sa v relácii vyjadril, že Borguľove kroky ho neprekvapili, pretože jeho postoj k ministrovi vnútra Romanovi Mikulcovi (OĽaNO) je dlhodobo známy, požaduje jeho odchod za nezvládnutie migračnej krízy. „Ide v línii, ktorú od začiatku komunikoval a jeho postoj sa nemení, čiže ja som absolútne nebol prekvapený. Čo sa týka pána Krošláka, tak sa rozhodol, ako sa rozhodol,“ povedal Svrček.

Zároveň dodal, že predseda Národnej rady SR a šéf hnutia Sme rodina Boris Kollár komunikuje aj s Borguľom o jeho postoji k vláde. Borguľa hlasoval za presun hlasovania o vyslovení nedôvery vláde z utorka na štvrtok o 17:00, Krošlák bol proti.

16:33 Strana Sloboda a solidarita (SaS) odmieta hrať akékoľvek hry a koniec vlády považuje za nevyhnutný.

Táto vláda si nezaslúži ich dôveru a podmienky boli podľa strany dané tak, aby boli pre SaS neprijateľné. Predseda strany SaS Richard Sulík tak reagoval v tlačovej správe, ktorú zaslal hovorca SaS Ondrej Šprlák.

„Pol roka sme svedkami neustáleho chaosu a neprijateľného štýlu vládnutia. Táto vláda si nezaslúži našu dôveru. Dokazuje to aj dnešná tlačová beseda OĽaNO. Väčšina občanov nedôveruje vláde Eduarda Hegera. Viacerými svojimi rozhodnutiami stratila protikorupčný rozmer. Náš návrh vytýkal vláde aj nezodpovedný rozpočet, ktorý ohrozuje milióny eur z Plánu obnovy. Je zjavné, že opäť raz boli podmienky dané tak, aby boli pre nás neprijateľné,“ uviedol Sulík.

Dodal, že demisia ministra financií Igora Matoviča (OĽaNO) by mala byť reálne podaná, nemal by byť len hypotetickou možnosťou. Podľa Sulíka bolo chaosu dosť a strana sa na tom odmieta podieľať. Slovensko potrebuje pokoj a slušnú krajinu so slušnou vládou.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

15:01 Poslanec parlamentu Patrick Linhart, ktorý v stredu oznámil vystúpenie z poslaneckého klubu hnutia Sme rodina, informoval, že ho na stretnutie v súvislosti s uvoľnením finančných prostriedkov na Potravinový semafor pozval premiér Eduard Heger (OĽaNO).

Ako ďalej napísal na sociálnej sieti, ocenil, že minister financií Igor Matovič (OĽaNO) ponúkol strane Sloboda a Solidarita (SaS) svoju demisiu s tým, že ponuka platí, ak liberáli stiahnu návrh na vyslovenie nedôvery vláde. „Teraz poprosím o odstúpenie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), vďaka ktorému som dva roky šikanovaný za to, že poukazujem na korupciu,“ požaduje Linhart.

Poslanec Linhart tvrdí, že pre poukazovanie na korupciu bol obvinený policajtom, ktorý zmaril jeho podané trestné oznámenie, neskôr ho fyzicky napadol a po vyšetrení tohto incidentu Inšpekciou ministerstva vnútra bol policajt aj disciplinárne potrestaný nadriadeným. „Neskôr podal na mňa daný policajt trestné oznámenie. Po vyšetrovaní sa iný vyšetrovateľ, ktorý toto trestné oznámenie vyšetroval, rozhodol nikoho neobviniť. Z čista jasna sa však našiel prokurátor, ktorý ma obvinil bez dôkazov a priamych svedkov,“ napísal Linhart.

V závere uviedol, že šéf vnútra Mikulec vedel o skupine, ktorá poslanca za nahlasovanie korupcie chce zničiť.

14:18 Exposlanec parlamentu za strana Sloboda a Solidarita (SaS) Miroslav Žiak na sociálnej sieti Facebook uviedol, že  Igor Matovič (OĽaNO) nepochopil kedy mal gesto s demisiou urobiť. „Akosi mešká tri mesiace,“ napísal v statuse s tým, že keby to bol urobil na konci leta, tak vláda mohla pokojne pokračovať a reálne pomáhať ľuďom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

14:13 Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) verí, že strana Sloboda a Solidarita (SaS) férovú ponuku príjme. Ako píše na sociálnej sieti Facebook, ľudia nemôžu byť rukojemníkmi.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

14:03 Štvrtkové hlasovanie vyzerá podľa politológa Jozefa Lenča skôr v neprospech vlády, do hry však ešte môže vstúpiť to, že aj keď sa s návrhom Igora Matoviča(OĽaNO) strana Sloboda a Solidarita (SaS) nestotožní, možno sa s ním stotožnia niektorí poslanci reprezentujúci klub SaS, a nakoniec to dopadne v prospech vlády.

13:56 Poslanec parlamentu György Gyimesi (OĽaNO) na sociálnej sieti Facebook píše, že liberáli v OĽaNO vrážajú nôž do chrbta nielen vláde, ale aj všetkým voličom. „Ak im táto zrada prejde, prehodnotím svoje ďalšie politické pôsobenie,“ dodal a pridal hashtag #STOPliberalom

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

13:22 Nezaradený poslanec parlamentu Tomáš Taraba (Život-NS) je stále rozhodnutý hlasovať za vyslovenie nedôvery vláde.

13:03 Poslanec parlamentu Juraj Šeliga (Za ľudí) vyzýva kolegov zo strany Sloboda a Solidarita (SaS), aby prijali ponuku ministra financií Igora Matoviča, ktorý ponúkol svoju demisiu. Šanca na dohodu je podľa Šeligu v rukách SaS. V statuse na sociálnej sieti ich tiež poprosil, aby neopakovali rovnaké chyby. Ponuku označil za dobrú.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

12:58 Predseda poslaneckého klubu hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) Michal Šipoš verí, že SaS pristúpi na požiadavky OĽaNO výmenou za demisiu Igora Matoviča, ktorú počas dvoch rokov vlády požaduje už po druhýkrát. Napísal to v statuse na sociálnej sieti Facebook a pridal hashtagy #uprimne #odvazne #preludi

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

12:50 Igor Matovič opäť dokazuje celému Slovensku, že jeho hlavným politickým cieľom je boj proti korupcii a pomoc ľuďom na Slovensku. Píše hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) na sociálnej sieti Facebook.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

12:22 Politológ Gabriel Eštok by považoval za prekvapivé, ak by strana Sloboda a Solidarita (SaS) pristúpila na „hru na posledný moment“. Ak by to ale urobili, myslí si, že by na to nadväzovali ďalšie dohody. Samotná ponuka Matovičovej demisie ale v tomto momente podľa neho už nepostačuje, a to ani samotnej SaS.

OĽaNO: Aktuálna politická situácia
Podpredseda vlády SR a minister financií Igor Matovič prichádza na brífing predstaviteľov hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (O¼aNO) o aktuálnej politickej situácii v centrále hnutia O¼aNO. Bratislava, 15. december 2022. Foto: SITA/Diana Černáková Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.

11:26 Minister financií Igor Matovič (OĽaNO) ponúkol svoju demisiu, ak SaS stiahne návrh na odvolanie vlády a podporí návrh štátneho rozpočtu. Premiér Eduard Heger (OĽaNO) doplnil, že o 12:00 má stretnutie s Richardom Sulíkom.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

10:43 Koalícia prišla o ďalší hlas, poslanec Patrick Linhart na sociálnej sieti Facebook oznámil, že odchádza z klubu Sme rodina. „Pred voľbami som vyhlásil, že podporím akékoľvek hnutie, či stranu, ktorá mi dopomôže k zavedeniu Potravinového Semaforu. I napriek tomu, že bol klub Sme rodina veľkou oporou a i napriek snahám a skvelej podpore Borisa Kollára sa tento sľub hnutia voči mne a mojim voličom nepodarilo naplniť,“ napísal.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

10:20 Brífing hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) sa stále nezačal.

9:29 Hnutie Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti (OĽaNO) sa k aktuálnej politickej situácii vyjadrí na brífingu po 10:00.

9:00 Vitajte pri online prenose (minúta po minúte) v súvislosti s odvolávaním vlády premiéra Eduarda Hegera (OĽaNO).8

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerIgor MatovičJán KrošlákMartin BorguľaPatrick LinhartSlavěna Vorobelová
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a SolidaritaSme rodinaZa ľudí