Linhart sa stretne s Hegerom, ocenil Matovičovu demisiu a rovnaký krok požaduje aj od ďalšieho ministra

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
120489613_2882363985325685_4710476729828466389_n.jpg
Poslanec Národnej rady SR Patrick Linhart (Sme rodina). Foto: www.facebook.com
  • aktualizované 15. decembra 2022, 15:22

Poslanec Národnej rady SR Patrick Linhart, ktorý vo štvrtok oznámil vystúpenie z poslaneckého klubu hnutia Sme rodina, informoval, že ho na stretnutie v súvislosti s uvoľnením finančných prostriedkov na Potravinový semafor pozval premiér SR Eduard Heger (OĽaNO).

Ako ďalej napísal na sociálnej sieti, ocenil, že minister financií Igor Matovič (OĽaNO) ponúkol strane Sloboda a Solidarita svoju demisiu s tým, že ponuka platí, ak liberáli stiahnu návrh na vyslovenie nedôvery vláde.

„Teraz poprosím o odstúpenie ministra vnútra Romana Mikulca (OĽaNO), vďaka ktorému som dva roky šikanovaný za to, že poukazujem na korupciu,“ požaduje Linhart.

Incident s policajtom

Poslanec Lihanrt tvrdí, že pre poukazovanie na korupciu bol obvinený policajtom, ktorý zmaril jeho podané trestné oznámenie, neskôr ho fyzicky napadol a po vyšetrení tohto incidentu Inšpekciou ministerstva vnútra bol policajt aj disciplinárne potrestaný nadriadeným.

„Neskôr podal na mňa daný policajt trestné oznámenie. Po vyšetrovaní sa iný vyšetrovateľ, ktorý toto trestné oznámenie vyšetroval, rozhodol nikoho neobviniť. Z čista jasna sa však našiel prokurátor, ktorý ma obvinil bez dôkazov a priamych svedkov,“ napísal Patrick Linhart.

V závere uviedol, že šéf vnútra Mikulec vedel o skupine, ktorá poslanca za nahlasovanie korupcie chce zničiť.

Žiada okamžitú demisiu vlády

Poslanec Národnej rady SR ešte vo štvrtok ráno oznámil, že opúšťa poslanecký klub Sme rodina. Povedal, že požaduje okamžitú demisiu vlády.

Jeho podpora pre novú vládu závisí od jej zloženia, no podmieňuje ju tým, aby v nej neboli Roman Mikulec ani Igor Matovič (obaja OĽaNO). „Inak nemáme ani o čom diskutovať,“ napísal Linhart v jednom zo statusov na sociálnej sieti.

Ultimátum vypršalo

Svoj rozhodnutie zdôvodnil tým, že jeho ultimátum vypršalo a dosiaľ dostal len prázdne sľuby.

Minister Samuel Vlčan na tlačovej konferencii ohlásil, že Potravinový semafor zafinancuje zo svojich zdrojov, ktoré ale podľa Linharta nemá a dosiaľ tak neurobil, hoci času mal dostatok. Poslanec dodal, že pred voľbami vyhlásil, že bude podporovať akýkoľvek politický subjekt, ktorý mu so zavedením Potravinového semaforu pomôže.

Tento sľub sa mu ale nepodarilo naplniť, hoci tvrdí, že klub Sme rodina i Boris Kollár mu boli oporou a podporovali ho.

Dokončenie Potravinového semaforu

Minister financií a líder hnutia Obyčajní ľudia a nezávislé osobnosti Igor Matovič dostal 14. decembra od poslanca Linharta ultimátum, aby ministerstvo pôdohospodárstva okamžite dostalo financie na dokončenie Potravinového semaforu. Ako avizoval Linhart v tlačovej správe, ak mu Matovič nevyhovie, koalícia môže prísť o ďalšieho poslanca.

Dosť bolo sľubov a ja to nevzdám. Som nútený hrať va banque. Išiel som do politiky s jasným cieľom a nevzdám sa ho,“ uviedol Linhart.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Boris KollárIgor MatovičPatrick LinhartRoman MikulecSamuel Vlčan
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSme rodinaÚstavnoprávny výbor NRSR