Minister Šutaj Eštok verí, že vražda Jána a Martiny bude vyšetrená. Novinárom tiež sľúbil ochranu polície (video)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Matúš Šutaj Eštok, minister vnútra, V4
Minister vnútra Matúš Šutaj Estok na tlačovej konferencii po stretnutí ministrov vnútra Vyšehradskej štvorky (Česká republika, Maďarsko, Poľsko a Slovensko), Rakúska a Nemecka v maďarskom Szegede v pondelok 27. novembra 2023. Na summite ministrov vnútra šiestich krajín Európskej únie v pondelok uviedli, že ich národy súhlasili so zintenzívnením úsilia na ochranu bloku pred nelegálnym prisťahovalectvom a na boj proti skupinám pašerákov ľudí, ktorí operujú na jeho hraniciach. Foto: SITA/AP
Tento článok pre vás načítala AI.

Minister vnútra Matúš Šutaj Eštok (Hlas-SD) verí, že vražda novinára Jána Kuciaka a jeho snúbenice, archeologičky Martiny Kušnírovej bude vyšetrená.

Páchatelia sú vo väzení

Pred rokovaním vlády pre médiá pripomenul, že i vtedajší premiér Peter Pellegrini (Hlas-SD) to pri svojom nástupe do úradu určil ako jednu zo svojich priorít, s cieľom upokojiť spoločnosť po vražde.

Šutaj Eštok tiež zdôraznil, že páchatelia vraždy sú v súčasnosti vo väzení. „Verím, že sa nám podarí nájsť aj objednávateľa, a že takýto čin sa už nikdy nestane,“ vyjadril sa.

Prácu novinárov si váži

Na otázku, aké kroky k tomuto cieľu boli podniknuté, Šutaj Eštok vyzdvihol prítomnosť orgánov činných v trestnom konaní.

Aj vy ako novinári, ak budete mať pocit, že si nemôžete vykonávať svoju prácu slobodne, že sa vám niekto vyhráža, tak my sme pripravení vám tú ochranu poskytnúť tak, aby sa niečo podobné nestalo,“ zdôraznil.

Podotkol, že si váži prácu novinárov a zopakoval, že sú pripravení poskytnúť novinárom ochranu polície, ak ju budú kedykoľvek potrebovať.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať Diskusia
Viac k osobe Ján KuciakMartina KušnírováMatúš Šutaj EštokPeter Pellegrini
Firmy a inštitúcie Hlas - sociálna demokracia