To vaše vnímanie Armagedonu sa proste nenaplnilo, opozícia podľa Kažimíra nepovie „mýlil som sa“

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Peter Kažimír
Minister financií Peter Kažimír. Foto: archívne, SITA/Marián Peiger.

BRATISLAVA 30. november (WebNoviny.sk) – Minister financií Peter Kažimír reaguje na tvrdenia Hegera z hnutia OĽaNO a Jurzycu zo SaS, že navrhované ciele rozpočtu sa nenaplnia.

„Ste každý rok tí istí teoretici, ktorí spochybňujete nejaký cieľ a to vaše vnímanie Armagedonu, ktorý má prísť, sa proste nenaplnilo a nenapĺňa. A nikdy nikto nepovie, mýlil som sa. Pri dobrej vôli a dobrých podmienkach sú tieto ciele úplne reálne dosiahnuteľné. A za tým stojím,“ uviedol v rámci piatkovej rozpravy k návrhu rozpočtu, ktorý nasledujúce dva roky hovorí o vyrovnanom rozpočte a v roku 2021 o prebytku 0,2 % HDP.

Pripomenul pritom, že rozpočet opäť pracuje aj s rezervami, ktoré viaceré riziká pokrývajú. „Ja to považujem za zodpovedné,“ dodal.

Faktom však podľa neho je, že žiadny kabinet zatiaľ vyrovnaný rozpočet na rokovanie parlamentu nepriniesol. „Po 25 rokoch po prvýkrát v histórii našej krajiny sme v situácii, že môžeme dať na stôl rozpočet, ktorý má vo svojom návestí samé nuly a prebytky. Nie je to len technika rezortu financií, ale je to aj výsledok konsenzu vo vláde a politickej koalícii,“ tvrdí minister.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Eduard HegerEugen JurzycaPeter Kažimír
Firmy a inštitúcie OĽaNO Obyčajní ľudia a nezávislé osobnostiSaS Sloboda a Solidarita