Opozícia opäť pozýva ľudí do ulíc. Fico, Pellegrini a Danko pokračujú v útokoch na právny štát (foto)

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BRATISLAVA: Protestné zhromaždenie PS, SaS a KDH
Účastníci počas protestného zhromaždenia hnutia Progresívne Slovensko (PS), strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Kredsťanskodemokraticého hnutia (KDH) proti návrhu Trestného zákona, ktorý obsahuje aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Bratislava 11. január 2024. Foto: SITA/Milan Illík
Tento článok pre vás načítala AI.

Protivládne protesty proti opatreniam vlády v oblasti trestného práva budú po rekordnej účasti z minulého týždňa pokračovať opäť vo štvrtok 18. januára. V Bratislave bude protest na Námestí SNP, zoznam ďalších miest ohlási opozícia čoskoro.

Na protesty chodí stále viac ľudí

Na námestia pozývajú predstavitelia strán Progresívne Slovensko (PS), Kresťanskodemokratické hnutie (KDH) a Sloboda a Solidarita (SaS).

Fico, Pellegrini a Danko sa správajú, akoby im Slovensko patrilo. Tvária sa, že pre nich neplatia žiadne pravidlá a pokračujú v útokoch na právny štát – najnovšie chcú rušiť aj Národnú kriminálnu agentúru (NAKA),“ uviedol Šimečka s tým, že preto chodí na protesty opozície stále viac ľudí.

Chaos a nespravodlivosť

Podľa predsedu KDH Milana Majerského sa vládna koalícia snaží zmocniť celej krajiny. Ako uviedol, dokazujú to návrhy trestných zákonov, ktoré drakonicky znižujú tresty za korupciu a iné trestné činy. Dôsledky zmien pocíti každý občan, zdôraznil.

Hrozí, že sa radikálne zvýši kriminalita, páchatelia nebudú takmer vôbec potrestaní a obete zostanú bez odškodnenia. Takýto chaos a nespravodlivosť nemôžeme dovoliť, preto KDH bude naďalej bojovať v parlamentných laviciach a pozývame všetkých občanov vyjadriť svoj názor aj v uliciach,“ povedal Majerský.

Podporný protest v Prahe

Predseda SaS Richard Sulík je presvedčený, že Fico s Pellegrinim nemôžu ignorovať rastúcu silu protestov, keďže proti „demontáži právneho štátu“ sa stavia čoraz viac ľudí, napriek zime a nepriaznivému počasiu.

Namiesto toho, aby vláda riešila predvolebné sľuby s cenami potravín, tak pomáha svojim ľuďom dostať sa z basy. Navyše, medzitým Andrej Danko zrejme pod vplyvom havaruje, minister vnútra ho kryje a všetko to pokrytecky sleduje Peter Pellegrini. Toto si neobjednali ani voliči koalície,“ zdôraznil Sulík.

Minulý štvrtok 11. januára sa protesty konali v 19 mestách, podporný protest sa uskutočnil aj v Prahe. V Bratislave prišlo na zhromaždenie podľa odhadov okolo 20-tisíc ľudí.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andrej DankoMichal ŠimečkaMilan MajerskýPeter PellegriniRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieNAKA Národná kriminálna agentúraPS Progresívne SlovenskoSaS Sloboda a Solidarita