Účastník útoku na Daniela Tupého nepôsobí na policajnej akadémii, pracoval však aj v štátnej inštitúcii

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Akadémia Policajného zboru v Bratislave
Foto: ilustračné, www.facebook.com

Účastník útoku na študenta Daniela Tupého, ktorý momentálne vo veci vystupuje ako svedok, nepôsobí na Akadémii Policajného zboru v Bratislave. Ako vysoká škola uvádza v stanovisku, na akadémii pôsobí menovec tejto osoby.

„Ide o zhodu mien a v žiadnom prípade náš zamestnanec s iniciálkami V.M. nebol aktérom tohto prípadu,“ zdôrazňuje policajná akadémia.

Podľa medializovaných informácií svedok, ktorý priznal, že sa zúčastnil na útoku na Daniela Tupého, pôsobil v minulosti na Finančnej správe SR a momentálne pôsobí v európskej agentúre na ochranu schengenskej hranice Frontex. Konkrétne má ísť o Vladimíra M., ktorý sa priznal, že zavraždeného udrel.

Okresný súd Bratislava V vzal v nedeľu 26. marca do väzby advokáta Adama P., ktorý je obvinený z vraždy Daniela Tupého. Dôvodom je obava z možného úteku a ovplyvňovania svedkov. Obvinený proti rozhodnutiu podal sťažnosť, o ktorej rozhodne Krajský súd v Bratislave.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Daniel Tupý
Firmy a inštitúcie Akadémia Policajného zboru v BratislaveEurópska agentúra pre pohraničnú a pobrežnú stráž FrontexFinančná správa SR