Ukrajinci upevňujú svoje postavenie, vytlačili „zakorenené“ ruské sily z pozícií južne od Andrijivky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Bachmut
Ukrajinskí vojaci na frontovej línii pri Bachmute. Foto: SITA/AP

Ukrajinská armáda vytlačila „zakorenené“ ruské sily z pozícií južne od Andrijivky pri Bachmute. Referuje o tom web Ukrajinská pravda s odvolaním sa na vyhlásenie generálneho štábu ukrajinských ozbrojených síl na Facebooku.

Viac o téme: Vojna na Ukrajine

Na bachmutskom fronte pokračujú naše jednotky v útočných akciách na juh od mesta Bachmut. Počas útočných akcií obranných síl bol nepriateľ nútený stiahnuť sa z pozícií smerom na juh od Andrijivky. Rusi sa tiež neúspešne pokúsili získať stratené pozície severne a západne od Kliščijivky, ako aj severozápadne od Kurdiumivky. Ťažké boje pokračujú,“ uviedol generálny štáb.

Ukrajinské obranné sily medzitým pokračujú v ofenzívnej operácii na frontoch smerom na Melitopoľ a Berďansk, čím upevňujú svoje pozície. Generálny štáb ukrajinských ozbrojených síl informoval, že ruské sily utrpeli značné straty na personáli, výzbroji a výstroji.

Medzitým ruskí okupanti pokračujú v silnom odpore, presúvajú jednotky a rozmiestňujú zálohy. Prípadné oslobodenie Andrijivky by opäť zlepšilo taktické postavenie ukrajinských síl a umožnilo by ďalší postup s cieľom obkľúčiť alebo vyhnať ruské sily z mesta Bachmut.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať