Uskutoční sa prvý ročník behu v podkolienkach

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Park, Sad Janka Kráľa
Sad Janka Kráľa Foto: SITA/Jozef Jakubčo

BRATISLAVA 20. júna (WEBNOVINY) – Beh pre zdravé nohy, tak sa volá prvý ročník behu v podkolienkach, ktorý sa uskutoční 3. júla. Jedinou podmienkou účasti na podujatí, ktoré sa začne o 11:00 v Sade Janka Kráľa v bratislavskej Petržalke, je odbehnutie trate v podkolienkach. Hlavnou myšlienkou behu po trojkilometrovej trase je upozorniť na zmenu životného štýlu, vďaka ktorej možno predísť rozvinutiu chronického žilového ochorenia.

„Pocit ťažkých nôh, svrbenie, pálenie, opuchy sú príznaky, ktoré hovoria o tom, že žily nepracujú tak, ako by mali. Horúce letné dni ich často ešte zhoršujú a nezriedka sa objavujú aj pri dlhých cestách autom, autobusom či lietadlom za zaslúženým oddychom. Beh pre zdravé nohy je príležitosťou pre všetkých tých, ktorým ich nohy nie sú ľahostajné. Pohyb je totiž to, čo žily potrebujú, a práve beh je fyzickou aktivitou, ktorá patrí medzi najvhodnejšie pre udržanie ich zdravia,“ upozorňujú organizátori podujatia. Pred štartom je pre zúčastnených pripravená spoločná rozcvička zameraná na žilovú gymnastiku.

Okrem najlepších bežcov získa cenu aj pretekár s najkrajšími podkolienkami. Každý účastník dostane pri štarte balíček, v ktorom budú okrem trička a štartovacieho čísla aj kompresívne podkolienky. Súčasťou podujatia, ktoré bude moderovať Roman Juraško, bude aj informačný stánok o chronickom žilovom ochorení, kde odborní lekári vyšetria záujemcom nohy palpačne, čiže hmatom, ale aj sonograficky.

Informácie agentúre SITA poskytla PR manažérka Beáta Móriová.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať