V kauze organizátora detského tábora Chachaland vypovedala aj jeho dcéra, s údajnou obeťou boli kamarátky

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Súdy, súdnictvo, justícia
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.
  • aktualizované 14. marca 11:37

Na Mestskom súde Bratislava I vo štvrtok pokračuje hlavné pojednávanie s režisérom a bývalým organizátorom detského tábora Chachaland Romanom P., ktorý je stíhaný pre údajný pomer s maloletou účastníčkou tábora Katarínou Danovou.

Súd predvolal piatich svedkov

Súd na štvrtkové pojednávanie predvolal piatich svedkov. Prípad má pritom na starosti iný sudca, ako mal pôvodne na Okresnom súde Bratislava II.

Jednou z predvolaných svedkýň bola dcéra obžalovaného Martina. Tá uviedla, že sa pravidelne zúčastňovala táborov Chachaland a poznala sa aj s poškodenou Danovou. Podľa vlastných slov však nebola svedkom žiadneho nevhodného konania v súvislosti so správaním jej otca k poškodenej.

Išlo len o kamarátsky vzťah

„Boli sme kamarátky a neskôr na strednej škole aj spolužiačky,“ uviedla. Doplnila, že s otcom sa o celej záležitosti nikdy nerozprávali.

Ďalší vypočutí svedkovia pôsobili v rôznych časových obdobiach ako vedúci oddielov v Chachalande. Zhodli sa, že neboli svedkami žiadneho nevhodného konania Romana P. voči deťom.

Odmietol tvrdenia o zneužívaní

Keď bola medializovaná vec s Katarínou Danovou, podľa vlastných slov sa s ním o tom rozprávali. Ten priznal, že spolu mali bližší vzťah, napríklad sa stretávali aj mimo tábora, odmietol však tvrdenia o sexuálnom zneužívaní.

Sudca po výsluchu svedkov odročil pojednávanie na 11. júna. Vtedy by mala byť vypočutá znalkyňa, prečítané ďalšie výpovede svedkov a malo by sa začať s čítaním listinných dôkazov. Na nasledujúcom pojednávaní sa potom dokončí čítanie listín a mali by začať záverečné reči.

Roman P. čelí obžalobe zo sexuálneho zneužívania. Podľa prokuratúry mal totiž vzťah s bývalou účastníčkou tábora Katarínou Danovou v období rokov 2003 až 2006. Na začiatku predmetného obdobia malo dievča 13 rokov. O prípade hovorila Katarína Danová verejne až v dospelosti. Roman P. vinu odmieta s tým, že išlo len o kamarátsky vzťah.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Mestský súd BratislavaOkresný súd Bratislava II