Šéfov zločineckej skupiny „Dvojičky“, pôvodne odsúdených na doživotie, čaká ďalší súdny proces

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Súdy, súd
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Špecializovaný trestný súd v Pezinku vytýčil na 25. apríla hlavné pojednávanie so súrodencami Dávidom a Dominikom K. Ako vyplýva z rozpisu pojednávaní súdu, obžaloba voči nim sa týka trestného činu úkladnej vraždy v štádiu pokusu.

Porušenie prezumpcie neviny

Dávid a Dominik boli pôvodne odsúdení sa doživotie za to, že šéfovali zločineckej skupine známej ako „Dvojičky“. Najvyšší súd však na základe ich dovolania zrušil odsudzujúci rozsudok, pričom skonštatoval, že bola porušená ich prezumpcia neviny.

ŠTS tak má prípad údajných šéfov zločineckej skupiny prejednať odznovu v novom zložení senátu. V spomenutom prípade pokusu o úkladnú vraždu bola však obžaloba podaná neskôr samostatne.

Zločinecká skupina „Dvojičky“

Odvolací senát Najvyššieho súdu SR pôvodne ešte v júli 2021 potvrdil rozsudok Špecializovaného trestného súdu (ŠTS) zo septembra 2020 o odsúdení dvojičiek na doživotie so zaradením do zariadenia na výkon trestu s najvyšším stupňom stráženia.

Zločinecká skupina známa ako „Dvojičky“ vedená súrodencami sa podľa obžaloby zaoberala obchodovaním s drogami v severnej a západnej časti Slovenska. Okrem toho páchali násilnú trestnú činnosť vo vzťahu ku „konkurencii“ a dopustili sa aj vraždy člena skupiny.

Hoci v roku 2017 polícia v rámci akcie Twix zadržala a obvinila okrem bratov aj celý gang, na lavici obžalovaných nakoniec ostali sedieť iba Dávid K., jeho dvojča Dominik a ich bratranec Filip K.

Ostatní sa postupne dohodli s prokurátorom, súdy dohody schválili a všetci si odpykávajú vysoké tresty. Členovia skupiny priznali trestné činy založenia, zosnovania a podporovania zločineckej skupiny a drogovú trestnú činnosť.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie Najvyšší správny súd SRŠpecializovaný trestný súd