V prípade šikanovaného školáka Romana nastal zvrat. Niekomu tečie do topánok, reaguje otec na žalobu školy

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Roman, Parchovany
Šikanovaný školák Roman ukončil svoj život skokom zo strechy školy. Foto: Reprofoto: www.noviny.sk.
Tento článok pre vás načítala AI.

Po štyroch mesiacoch sa prípad šikanovaného Romana, ktorý skočil zo strechy základnej školy v Parchovanoch, posunul vpred. Podľa informácií TV Joj zverejnených na stránke Noviny.sk, detský komisár odhadlil skutočnosti, ktoré posunul štátnej školskej inšpekcii.

Hoci podľa viacerých odborníkov mal riaditeľ školy odstúpiť z funkcie, ten sa snaží zabrániť medializácii prípadu žalobou. Podal ju na otca šikanovaného žiaka. Plánuje totiž zverejniť poslednú vôľu svojho syna v škole a časť listu už publikoval na sociálnych sieťach.

Škola spolu s riaditeľom žiadajú súd, aby neodkladným opatrením prikázal Romanovmu otcovi zdržať sa akýchkoľvek slovných útokov a obvinení voči riaditeľovi školy a akýchkoľvek slovných prejavov, ktorý by zasahovali do dobrej povesti a dobrého mena školy a jeho štatutára.

Týka sa to tragickej udalosti Romana Michalíka, a to prostredníctvom médií a tiež sociálnych sietí až do právoplatného ukončenia vyšetrovania. Práve na internete je Romanov otec aktívny, kde informuje o vyšetrovaní, o škole aj riaditeľovi a tiež vyzýva ľudí k podpísaniu petície za odvolanie riaditeľa.

„Z vedenia školy sa dal očakávať obdobný útok,“ reagoval Romanov otec a uviedol: Niekomu tečie do bot a je to tak, že jak hovorí to porekadlo, že topiaci sa aj slamky chytá“.  Dokument bude posudzovať právny zástupca rodičov, ktorým je renomovaný košický advokát.

Viac si o žalobe prečítajte na stránke Noviny.sk.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať