V Ruskej Bystrej investujú do turizmu, v drevenom kostole pribudol nový audiosprievodca

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Ruská Bystrá
Gréckokatolícky chrám v obci Ruská Bystrá je najvýchodnejším zástupcom spomedzi všetkých slovenských drevených kostolíkov zapísaných v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Kostol bol postavený v roku 1730 na vyvýšenine uprostred obce. Reprofoto: www.youtube.com

SOBRANCE 12. novembra (WebNoviny.sk) – Organizácia Košice Región Turizmus a Košický samosprávny kraj investovali 6 000 eur do regionálneho projektu podporujúceho rozvoj turizmu v obci Ruská Bystrá v okrese Sobrance.

Ako informovala výkonná riaditeľka Košice Región Turizmus Lenka Vargová Jurková, drevený chrám dostal k 10. výročiu zápisu do Zoznamu svetového dedičstva UNESCO darček.

Audiosprievodca v šiestich jazykoch

Do cerkvi pri slovensko-ukrajinskej hranici pribudol elektronický turistický sprievodca v šiestich jazykoch. Obnovy sa dočkali aj informačné tabule pri chráme.

V rámci projektu pribudol audiosprievodca v šiestich jazykoch. „Návštevníci chrámu takto dostanú ucelené informácie o jeho histórii a význame. Okrem slovenčiny si môžu zvoliť anglický, nemecký, poľský, maďarský a ukrajinský jazyk. Ďalej tak posilňujeme turistickú atraktívnosť tohto bodu, ktorého potenciál nie je, aj vzhľadom na jeho komplikovanejšiu dostupnosť, naplno využitý,“ uviedla Vargová Jurková. Projekt zahŕňal aj modernizáciu informačných tabúľ a navigačných prvkov.

Zvýšenie návštevnosti

Podľa Vargovej Jurkovej spolupráca obce a krajskej organizácie cestovného ruchu už priniesla prvé ovocie. Zlepšenie dostupnosti a sprevádzania v chráme malo okamžite za následok zvýšenie návštevnosti už v minulom roku. Ďalší krok do drevenej cerkvi z 18. storočia prináša modernú technológiu.

Gréckokatolícky chrám v obci Ruská Bystrá je najvýchodnejším zástupcom spomedzi všetkých slovenských drevených kostolíkov zapísaných v Zozname svetového dedičstva UNESCO. Kostol bol postavený v roku 1730 na vyvýšenine uprostred obce.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Firmy a inštitúcie KSK Košický samosprávny kraj (VÚC)UNESCO Organizácia Spojených národov pre vzdelávanie, vedu a kultúru