Prešovský kraj ponúka mnoho turistických lákadiel, najväčším je Chodník korunami stromov

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Chodník korunami stromov
Dlhý náučný chodník korunami stromov meria 1 234 metrov. Foto: BACHLEDKA Ski & Sun

POPRAD 6. novembra (WebNoviny.sk) – Prešovský samosprávny kraj v prvom polroku tohto roka zaznamenal najvyšší počet prenocovaní domácich návštevníkov. Destinácia Tatry – Spiš – Pieniny ponúka turistom množstvo nádherných miest, medzi najväčšie lákadlá patrí Chodník korunami stromov v Bachledovej doline.

Chodník otvorili ešte minulú jeseň a stal sa jednou z najnavštevovanejších atrakcií v regióne. „Počet návštevníkov sa rapídne zvýšil a teší nás, že záujem návštevníkov o túto atrakciu pretrvával aj počas zimy, jari a leta,“ informovala marketingová manažérka strediska Martina Múdra. Veľkej obľube sa tešia aj ostatné atrakcie v stredisku. Bobová dráha má za sebou zatiaľ najvyťaženejšiu sezónu.

V Bachledke prevládali najme domáci návštevníci – až 60 percent, zo zahraničných to boli najčastejšie Poliaci. V zimnej sezóne sa môžu návštevníci strediska tešiť na novú kabínovú lanovku, panoramatickú reštauráciu i detský areál.

Plánovaná výstava Andyho Warhola v Levoči

Ako informovala Dana Kristeková z Informačnej kancelárie mesta Levoča, v Levoči azda nikto neobíde Baziliku sv. Jakuba s päťstoročným najvyšším neskorogotickým dreveným krídlovým oltárom na svete od Majstra Pavla z Levoče.

Pre návštevníkov mesta pripravili aj večerné komentované prehliadky historickej Levoče a jej bohatstva. Počas letnej sezóny zaznamenali len v mestskej informačnej kancelárii takmer 15 300 návštevníkov, pričom celková návštevnosť mesta bola niekoľko násobne vyššia. Najpočetnejšia bola skupina Slovákov v tesnom závese boli Česi.

Do konca kalendárneho roka sú plánované v meste viaceré zaujímavé podujatia ako napr. Radničné gajdy a niniery v priestoroch rytierskej sály renesančnej radnice alebo výstava Andyho Warhola v Galérii Mesta Levoča, či obľúbené turistické podujatie Zimný prechod Levočskými vrchmi.

Zvýšený záujem o cykloturistiku zaznamenali aj v stredisku Levočská Dolina, pričom návštevníci využívali možnosť požičať si nielen klasické bicykle, ale aj elektrobicykle. Čoraz viac obľúbeným je aj biokúpalisko, ktoré je prvým svojho druhu na Spiši.

Atmosféra vianočného Kežmarku

Kežmarskú informačnú agentúru navštívilo okolo 4 400 turistov, pričom prvýkrát agentúru navštívilo viac českých turistov ako slovenských,“ informoval Marek Kollár z Kežmarskej informačnej agentúry.

Tradične bol najväčší záujem o Kežmarský hrad a o Drevený artikulárny kostol zapísaný v zozname UNESCO. V zimnej sezóne plánuje mesto Kežmarok udržiavať bežeckú stopu na futbalovom štadióne, organizovať s partnermi predvianočné a novoročné koncerty a vytvoriť príjemnú atmosféru vianočného mestečka.

Mesto Spišské Podhradie je mimoriadne bohaté na kultúrno-historické pamiatky. Návštevníci najčastejšie navštevovali Spišský hrad, Spišskú Kapitulu, historické centrum mesta, synagógu a Dreveník.

Zvýšený záujem sme zaznamenali v prípade kultúrnych podujatí – Spišský Jeruzalem, Majáles, Spišské folklórne slávnosti a Podhradské trhy spojené s 25. výročím zápisu do Zoznamu UNESCO,“ informoval prednosta mestského úradu Jozef Srnka.

V rámci zimnej sezóny mesto pripravuje tradičné Mikulášske trhy spojené s príchodom Mikuláša a podujatie Vianočné prázdninové športové dni.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Andy Warhol