V trnavskej automobilke sa zastavila výroba, tisícky zamestnancov čerpajú dovolenku

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
PSA Trnava
Výroba automobilov by mohla i napriek materiálovému nedostatku pokoriť hranicu jedného milióna kusov. Foto: ilustračné, SITA/Ivan Kopčáni

BRATISLAVA 30. júla (WebNoviny.sk) – V trnavskej automobilke Groupe PSA Slovakia začala uplynulý víkend letná odstávka. Výroba sa zastavila v sobotu 28. júla a opätovný rozbeh výroby je naplánovaný v stredu 15. augusta na nočnej zmene. Počas letnej odstávky sa budú v automobilke realizovať údržbové práce. Informoval o tom hovorca Groupe PSA Slovakia Peter Švec.

Automobilka aktuálne zamestnáva zhruba 4 500 ľudí. Veľká väčšina z nich bude čerpať dovolenky. Areál automobilky však nasledujúce dva týždne nebude podľa Petra Šveca „zívať prázdnotou“.

Odstávkové a údržbové práce

Viaceré tímy budú zabezpečovať dlhodobo naplánované tzv. odstávkové a údržbové práce, od ktorých závisí plynulý chod automobilky na druhý polrok 2018.

„Letná odstávka je pre výrobné centrum nevyhnutnosťou z technických a technologických dôvodov. Naši kolegovia ju využívajú na rozsiahlejšiu preventívnu údržbu, ktorú nie je možno realizovať počas roka. Odstávkových prác sa zúčastní celkovo niečo vyše 500 ľudí podľa stanoveného harmonogramu,“ upresnil Peter Švec.

Vyrobili rekordný počet áut

Trnavská automobilka Groupe PSA Slovakia vyrobila v roku 2017 rekordných viac ako 335 000 vozidiel, čo predstavuje medziročný rast produkcie o 6,3 %. V roku 2018 predpokladá automobilka výrobu na úrovni minimálne 345 000 vozidiel.

Celková investícia koncernu na Slovensku už presiahla miliardu eur. V Trnave sa aktuálne vyrába model Peugeot 208 a od septembra 2016, exkluzívne len v Trnave, aj nový model Citroën C3, ktorý predstavoval industriálnu investíciu vo výške 80 mil. eur.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať