Muža zachvátili plamene, zasahovať museli hasiči aj leteckí záchranári

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Vrtulník, leteckí záchranári
Foto: ilustračné, SITA

aktualizované 31. mája, 14:22

Prešovskí hasiči v stredu po pol desiatej dopoludnia dostali hlásenie, že na Mudroňovej ulici v Prešove horí v záhrade človek. Ako informoval operačný dôstojník Hasičského a záchranného zboru (HaZZ) v Prešove, ísť má o muža vo veku medzi 20 až 25 rokov.

Malo ísť o úmyselné konanie

K požiaru osoby vyslali šesť príslušníkov z hasičskej stanice v Prešove s dvoma kusmi techniky. „Pred príchodom hasičskej jednotky na miesto udalosti bola osoba už uhasená. Zasahujúci hasiči poskytli zranenej osobe predlekársku prvú pomoc a zabezpečili miesto pristátia vrtuľníka Vrtuľníkovej záchrannej zdravotnej služby, ktorá si následne zranenú osobu prevzala do svojej starostlivosti,“ uviedla hovorkyňa prešovských hasičov Miroslava Karnišová.

Dodala, že na miesto udalosti bol privolaný aj zisťovateľ príčin vzniku požiaru, ktorý stanovil ako najpravdepodobnejšiu príčinu vzniku požiaru úmyselné konanie osoby.

Utrpel ťažké popáleniny

Ako doplnila hovorkyňa Operačného strediska záchrannej zdravotnej služby SR Alena Krčová, na tiesňovej linke 155 prijali volanie o pomoc pre muža, ktorý mal horieť.

„Okoloidúci sa mu snažili pomôcť a plamene uhasili. Muž už neregoval, ale dýchal. Vyslaní záchranári ho vzhľadom na ťažké popáleniny uviedli do umelého spánku. Do nemocnice ho v kritickom stave prevážali leteckí záchranári,“ uviedla Krčová.

„Dnes dopoludnia bol na Kliniku popálenín a rekonštrukčnej chirurgie nemocnice Košice-Šaca privezený mladý muž vo veľmi vážnom, život ohrozujúcom stave. Popáleniny má na približne 80 percentách tela, lekári zo všetkých síl bojujú o jeho život. V tejto chvíli je predčasné vyjadriť sa k akejkoľvek prognóze,“ uviedla hovorkyňa skupiny Agel SK Martina Pavliková.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Alena Krčová
Firmy a inštitúcie HaZZ Hasičský a záchranný zborNemocnica Košice - Šaca