Obyvatelia Radošoviec rozhodli, veterný park sa stavať nebude

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Veterná elektráreň, elektrina
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com
Tento článok pre vás načítala AI.

Obyvatelia Radošoviec v okrese Skalica v miestnom referende odmietli výstavbu veterného parku v katastri obce. Referendum je právoplatné, zúčastnilo sa ho 962 voličov z celkového počtu 1397 oprávnených voličov.

S výstavbou veterného parku v katastri obce Radošovce súhlasilo 329 voličov (34,24%), nesúhlasilo 632 voličov (65,76%), jeden hlas bol neplatný. Vyplýva to zo zápisnice miestnej komisie pre referendum. Miestne referendum sa konalo v sobotu 6. apríla súbežne s druhým kolom prezidentských volieb, volebná a referendová miestnosť boli oddelené.

Zámer postaviť v Radošovciach a okolí veterné elektrárne už oznámilo niekoľko potencionálnych investorov. Otázka o veternom parku podľa starostky Ivety Matúšovej nebola smerovaná proti jednému konkrétnemu zámeru, ale bola formulovaná všeobecne, aby podchytila všetky investičné zámery. Keďže občania sa vyslovili proti veternému parku, starostka Matúšová predpokladá, že poslanci obecného zastupiteľstva v prípade ďalších krokov nepôjdu proti vôli občanov.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem

O vyhlásení miestneho referenda rozhodlo Obecné zastupiteľstvo v Radošovciach, za jeho konanie bolo všetkých deväť poslancov. Výsledky miestneho referenda sú platné vtedy, ak sa na ňom zúčastní aspoň polovica oprávnených voličov a ak bolo rozhodnutie prijaté nadpolovičnou väčšinou platných hlasov účastníkov miestneho referenda.

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať