Vianočné trhy budú tento rok v Žiline približne o týždeň dlhšie

Vianoce, vianočné trhy
Foto: ilustračné, www.gettyimages.com.
Tento článok pre vás načítala AI.

Tohtoročné vianočné trhy budú v Žiline trvať dlhšie ako po minulé roky. Ako informovala Katarína Gazdíková z komunikačného odboru Mestského úradu v Žiline, trhy sa tento rok začnú 23. novembra a potrvajú až do 2. januára.

Upozornila však, že otvorenie stánkov v termíne po 23. decembri bude dobrovoľné. „Môže sa teda stať, že po tomto dátume už nebudú k dispozícií všetky stánky každý deň v plnom počte,“ poznamenala Gazdíková.

Predajcovia budú aj tento rok nalievať nápoje do zálohovaných pohárov. „V obehu ich bude 28 720 kusov, pričom návštevník si môže pohár buď nechať na pamiatku, alebo vrátiť v dvoch špeciálnych stánkoch. Mesto tiež rozmiestni v areáli kontajnery na biologicky rozložiteľný kuchynský odpad a na zmesový komunálny odpad,“ doplnila Gazdíková.

Organizátori vianočných trhov prichystali pre návštevníkov bohatý program. „Na Mariánskom námestí vystúpia Robo Opatovský, Pavol Hammel, Heľenine oči či Sisa Sklovská. Nezabudli sme ani na najmenších, ktorí sa môžu v deň rozsvietenia stromčeka tešiť na návštevu Mikuláša, ale aj na detský koncert Fíha Tralala a mnohé ďalšie vystúpenia,“ uviedol žilinský primátor Peter Fiabáne.

Zdieľať Zdieľať na Facebooku Odoslať na WhatsApp Odoslať článok emailom
Viac k osobe Katarína GazdíkováPeter Fiabáne