NHL, Dallas, St. Louis
Hráč Dallas Stars Ben Lovejoy (21) prihráva puk, a hráči St. Louis Blues, brankár Jordan Binnington, vpravo, a Brayden Schenn, v strede, ho bránia počas zápasu NHL. Dallas, 1. máj 2019. Foto: SITA/AP

RALEIGH 2. mája (WebNoviny.sk) – Hokejisti Caroliny Hurricanes zvíťazili nad hráčmi New Yorku Islanders 5:2 v stredajšom stretnutí semifinále Západnej konferencie NHL. „Hurikány“ vedú v sérii 3:0 na zápasy a od postupu do konferenčného finále ich delí už len jeden triumf.

Najbližšiu príležitosť na potvrdenie postupu budú mať hráči Caroliny v piatok, kedy sa odohrá štvrtý duel série práve na ich ľade.

Sériu chcú ukončiť ďalším zápasom

Rozhodujúci gól zápasu strelil útočník Justin Williams. Skúsený krídelník bol hrdinom merania síl číslo 7 v predchádzajúcom kole, kde rozhodol o vyradení obhajcu z Washingtonu.

Vedieme 3:0 na zápasy. Hovorí sa, že posledný zápas je ten najťažší, najmä keď sú súperovi hráči pod tlakom. Určite už nechceme ísť späť do New Yorku na zápas číslo 5, ale ak to bude nutné, pôjdeme. Ale urobíme absolútne maximum pre to, aby sme sériu ukončili už zápasom číslo 4,“ povedal J. Williams pre oficiálny ligový web. V histórii súťaže nedokázali využiť vedenie 3:0 na zápasy na postup do ďalšieho kola play-off iba štyri tímy.

V bránke Hurricanes stál 35-ročný Curtis McElhinney, ktorý nastúpil na svoj prvý play-off zápas od úvodného buly ako najstarší gólman v histórii súťaže. Kanadský brankár zneškodnil 28 striel „ostrovanov„.

Myslím si, že sme hrali dobre. Dokonca to bolo podľa mňa ešte vyrovnanejšie než predchádzajúci zápas. Prejavili sme veľkú snahu a opäť sme odohrali výbornú tretiu tretinu,“ zhodnotil McElhinney.

Stav duelu bol vyrovnaný

Po dvoch tretinách bol stav duelu vyrovnaný, v 51. min však skóroval Williams a zvyšné dva góly pridali hráči Hurricanes v záverečnej minúte do prázdnej bránky. Úspešnými strelcami Islanders boli Devon Toews a Josh Bailey. Švédsky brankár Robin Lehner zneškodnil 33 striel „hurikánov„.

Vždy si veríme, že môžme uspieť v ďalšom zápase. Bohužiaľ, v ostatných dueloch sa nám to nepodarilo. Myslím si, že sme hrali dobre, po dvoch tretinách to bolo 2:2. Mal som kopu zákrokov, je to škoda,“ uviedol Lehner.

Dallas vyrovnal stav série

Dallas zdolal St. Louis 4:2 a vyrovnal stav semifinálovej série Západnej konferencie na 2:2. Gólman Stars Ben Bishop prispel k triumfu 27 úspešnými zákrokmi. Presné zásahy „hviezd“ strelili Jason Dickinson, Jason Spezza, John Klingberg a Roope Hintz.

Trojica elitných útočníkov texaského tímu Tyler Seguin, Alexander Radulov a Mats Zuccarello si pripísala po dvoch asistenciách.

Za St. Louis sa presadili Vladimir Tarasenko a Ryan Thomas, pri oboch góloch asistoval Ryan O’Reilly. Gólman Blues Jordan Binnington zneškodnil rovnaký počet striel ako jeho náprotivok Bishop. Pre St. Louis to bola prvá prehra na ľade súpera v súčasnom play-off. Nasledujúci zápas série sa odohrá v piatok na ľade Blues.

Play-off NHL – semifinále konferencií

• streda:

VÝCHODNÁ KONFERENCIA

Carolina – New York Islanders 5:2 (1:1, 1:1, 3:0) – stav série: 3:0
Góly: 7. Teräväinen (Slavin, D. Hamilton), 32. Faulk (Foegele, J. Staal), 51. J. Williams (Aho), 60. Teräväinen (Pesce, Slavin), 60. Aho (Wallmark) – 9. D. Toews (Josh Bailey, Eberle), 35. Josh Bailey (Kühnhackl)

ZÁPADNÁ KONFERENCIA

Dallas – St. Louis 4:2 (2:1, 2:0, 0:1) – stav série 2:2
Góly: 12. Dickinson (Seguin, Zuccarello), 20. Spezza (Radulov, Lindell), 30. Klingberg (Seguin, Zuccarello), 38. Hintz (Jamie Benn, Radulov) – 6. Tarasenko (Dunn, R. O’Reilly), 54. Thomas (Pietrangelo, R. O’Reilly)

Firmy a inštitúcie Carolina HurricanesDallas StarsNew York IslandersSt. Louis Blues