Vláda na čele s Ficom sa prerátala, odkazuje Šimečka. Protesty budú vo štvrtok pokračovať v Bratislave i ďalších mestách

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
BRATISLAVA: Protestné zhromaždenie PS, SaS a KDH
Účastníci počas protestného zhromaždenia hnutia Progresívne Slovensko (PS), strany Sloboda a Solidarita (SaS) a Kresťanskodemokratického hnutia (KDH) proti návrhu Trestného zákona, ktorý obsahuje aj zrušenie Úradu špeciálnej prokuratúry. Bratislava, 18. január 2024. Foto: Archívne, SITA/Jana Birošová.
Tento článok pre vás načítala AI.

Protesty organizované opozičnými stranami Progresívne Slovensko, KDH a SaS proti zmenám v Trestnom zákone a rušeniu Úradu špeciálnej prokuratúry budú pokračovať vo štvrtok 25. januára o 18:00 v Bratislave a ďalších mestách po celom Slovensku.

Informovalo o tom Progresívne Slovensko s tým, že opozičné strany trvajú na tom, aby vláda stiahla „promafiánsky balíček“ z rokovania parlamentu.

Boj v parlamente pokračuje

„Vláda na čele s Robertom Ficom sa prerátala. Náš boj v parlamente pokračuje a hlasovanie o „promafiánskom balíčku“ je stále v nedohľadne. Robert Fico sa už otvorene vyhráža zrušením parlamentnej diskusie,“ uviedol šéf PS Michal Šimečka.

Predseda KDH Milan Majerský doplnil, že protesty prinášajú ovocie a koalícia hlási ústupky. To však podľa neho nestačí. „Takáto zmena musí ísť cez riadne legislatívne konanie, kde sa budú môcť vyjadriť aj odborníci,“ skonštatoval Majerský.

Protesty majú zmysel

Podľa predsedu SaS Richarda Sulíka sa neustále ukazuje, že protesty majú zmysel.

„Nielenže sa proti likvidácii trestnej politiky stavia stále viac a viac ľudí naprieč celým Slovenskom, no ľudia vychádzajú do ulíc už aj v zahraničí. Nemôžeme dovoliť, aby sa stal zo Slovenska mafiánsky štát, s týmto nemôžu súhlasiť ani voliči koalície,“ doplnil Sulík.

V prípade, ak sa vám nezobrazil zdieľaný obsah nad týmto textom kliknite sem
Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Michal ŠimečkaMilan MajerskýRichard SulíkRobert Fico
Firmy a inštitúcie KDH Kresťanskodemokratické hnutieProgresívne Slovensko (PS)SaS Sloboda a SolidaritaÚrad špeciálnej prokuratúry