Vlčan pre kauzu Reko Recycling ponúkol svoju funkciu, z útoku okrem Smeru viní aj Remišovú

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Samuel Vlčan, Veronika Remišová
Dočasne poverený minister pôdohospodárstva a rozvoja vidieka Samuel Vlčan a dočasne poverená podpredsedníčka vlády a ministerka investícií, regionálneho rozvoja a informatizácie Veronika Remišová. Foto: archívne, SITA/Diana Černáková.
  • aktualizované 4. mája 17:33

Samuel Vlčan požiada o uvoľnenie z funkcie povereného ministra pôdohospodárstva a rozvoja vidieka. „Spoločnosť Reko Recycling spol. s r. o., ktorej som spolumajiteľ, je v posledných hodinách horúcou témou, útokom a terčom predvolebnej kampane opozičnej strany Smer – sociálna demokracia, ale aj podpredsedníčky vlády Veroniky Remišovej,“ povedal Vlčan.

Vlčan uviedol, že na pozíciu ministra prišiel ako manažér pre systémové zmeny. Ako štátny tajomník prestal komunikovať so spoločnosťou Reko Recycling spol. s.r.o. Vyhodnotenie projektu prišlo minulý rok a napriek tomu, že nevidí zo strany spoločnosti ani z tej svojej porušenie zákona či etických princípov, nechce svojou funkciou spôsobovať problémy. Ani spoločnosti, ani ministerstvu.

Preto informoval prezidentku Zuzanu Čaputovú aj dočasne povereného predsedu vlády Eduarda Hegera so svojím rozhodnutím. Vlčan vo štvrtok doručil do prezidentskej kancelárie žiadosť o odobratie svojho poverenia.

Prezidentka Čaputová sa v najbližších dňoch stretne s dočasne povereným premiérom Hegerom (Demokrati) a predsedom NR SR Borisom Kollárom (Sme rodina). A začiatkom budúceho týždňa oznámi svoj ďalší postup.

Ďalšie k téme

Zdieľať na Facebooku Zdieľať Odoslať na WhatsApp Odoslať
Viac k osobe Samuel VlčanVeronika Remišová
Firmy a inštitúcie MPRV Ministerstvo pôdohospodárstva a rozvoja vidieka SRReko RecyclingSMER-SD