Akciový trh v USA uzatvoril so zmiešanými výsledkami, nadol ho stiahli Apple či Amazon

Index S&P 500 ustúpil z historického maxima, ktoré dosiahol predchádzajúci deň.
Burzy, akcie
Foto: Ilustračné, SITA/AP

Akciové trhy v USA uzavreli stredajšie obchodovanie so zmiešanými výsledkami. Index S&P 500 ustúpil z historického maxima, ktoré dosiahol predchádzajúci deň. Nadol ho stiahli veľké technologické firmy ako Apple a Amazon. Akcie popredných bánk Goldman Sachs, JPMorgan Chase a Wells Fargo, naopak, rástli po zverejnení kvartálnych výsledkov, ktoré prekonali očakávania.

Investori tiež privítali vyjadrenie šéfa americkej centrálnej banky (Fed) Jeroma Powella, podľa ktorého Federálny rezervný systém počká so zvyšovaním úrokových sadzieb dovtedy, kým sa nestabilizuje trh práce a miera inflácie nezotrvá nad dvojpercentnou hranicou.

Index S&P 500 klesol o 0,4 % na 4 124,66 bodu, Dow Jones posilnil o 0,2 % na 33 730,89 bodu a Nasdaq oslabil o 1 % na 13 857,84 bodu.

Firmy a inštitúcie: AmazonAppleFED Americká centrálna bankaFederálny rezervný systém (Fed)

Ďalšie k téme

Odporúčané